Mobil Telegram

Telegram Hakkımızda Hangi Bilgileri Topluyor

Telegram Hakkımızda Hangi Bilgileri Topluyor

Merhabalar, bu konumuzda Telegram topladığı bilgiler nelerdir, hangi bilgileri depolamaktadır, kişisel bilgilerimizi toplamaktadır bu sorulara buradan cevap vermeye çalışacağız.

Yakın zamanda WhatsApp Gizlilik Sözleşmesinde gittiği değişiklik nedeniyle bir göç meydana gelerek Telegram ve Signal uygulamasında kullanıcı sayısında artış görüldü.

Kişisel bilgilerin, Facebook üzerinde de kullanılacağı nedeniyle Telegram kullanıcı sayısı hayliyle artış görüldü.

Şimdi akıllarda soruya gelince acaba Telegram hakkımızda hangi bilgileri toplamaktadır? Bizde akıllara gelen sorulara cevap vermeye çalışacağız. Telegram uygulaması da bizim hakkımızda bazı verileri toplamaktadır. Şimdi hangi verileri topluyor bunu nasıl öğreniriz bunu aşağıda yazımızda vermeye çalışacağız.

TELEGRAM HANGİ BİLGİLERİ TOPLUYOR

Sohbet Uygulaması Telegram bizden hangi bilgileri toplamakta bunun için aşağıda adımları sırasıyla uygulamak suretiyle bulacağız.

  • Telegram Uygulamasını Web üzerinden açıyoruz. Bunun için “https://desktop.telegram.org/” adresi üzerinden bilgisayarımıza Uygulamayı İndirin.
  • Masaüstü veya Dizüstü bilgisayarımızdan Telegram Web Uygulamasını açtıktan sonra Sol üst köşede ızgara ( pencere ) olan yere faremiz ile giriyoruz.
  • Menü > Ayarlar sekmesinden giriyoruz.
  • Gelişmiş Seçenekler
  • Verileri Dışa Aktar
  • Verilerinizin yoğunluğuna göre bekleme süreniz artabilir.
  • Verileriniz indiğinde “Verilerimi Göster”
  • İndirdiğiniz verileri gözlemleyebilirsiniz.

Burada Telegram Uygulamasının sizden topladığı verileri görebilirsiniz. Bana göre aslında hiçbir uygulama masum değildir.

Böylece Telegram da sizden topladığı verileri görebilirsiniz. Telegram da uçtan uça şifreli sohbet yoktur. Bunun için “Yeni Gizli Sohbet” başlatmanız gerekecektir.

Bu sohbette şifrele yapılmaktadır. Fakat WhatsApp da her sohbet uçtan uça şifreli yapılmaktadır. Telegram da şifreli sohbeti başlatmak için Yeni Gizli Sohbet özelliğini kullanmanız gerekecektir.

TELEGRAM İLE İLGİLİ BAZI KONULARIMIZ;

TELEGRAM ANKET ÖZELLİĞİ

İNSTAGRAM PROFİLİNE TELEGRAM LİNKİ EKLEME

TELEGRAM PROFİL LİNK OLUŞTURMA

TELEGRAM WEB KULLANMA

TELEGRAM GRUP KURMA

TELEGRAM GRUPTAN ÇIKMA

Bu yazımızda Telegram bizden hangi bilgileri topluyor, bizden topladığı bilgiler nelerdir bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalıştık.

TELEGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Telegram hakkında bize sorularınız için sayfamızın Telegram yardım ve destek hattı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz. Diğer konular için soru cevap sayfamızın kullanarak bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL