Sponsorlu Bağlantılar

internet sitenimizi hangi durumlarda satalım

50 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda internet sitemizi ne zaman satışa çıkarmalıyız, hangi durumlarda gerek görüldüğünde satmak zorunda kalırız bununla ilgili olarak tüyolar vermeye çalışacağız.

Yeni bir web site kurdunuz ve bunu kendiniz geliştiriyorsunuz siteniz üzerinden paralar kazanmaya başladınız sitenizin gelir durumuna göre ve bu işi ticaret olarak yapmayı düşünüyorsanız o zaman sitenizi satışa çıkarabilirsiniz.

Fakat internet sitenizi satmanın zamanını ayarlamak da önemlidir. Bu gibi durumda internet sitenimizi hangi durumlarda satalım bu soru akıllara gelmeye başlamaktadır.

Web siteyi satmak için doğru zaman nedir? Şimdi bunlarla ilgili olarak başlıklar halinde sıralama yaparak siz takipçilerimize ve bu konuda meraklılarına tüyo vereceğiz.

WEB SİTE NE ZAMAN SATILIR?

Bu işi ticaret boyutunda mı yapıyorsunuz, siteyi kur, geliştir, sat veya kendi hobiniz olarak uğraştıktan sonra ilgilenemediğiniz için mi? satıyorsunuz.

Bunun için satacağınız sitenizin ilk önce Seo değerlerinin uygun olması gerekmektedir. Bunu belirleyen birçok kriter vardır mesela DA, PA değerleri, Alexa değeri, günlük tekil ziyaretçi sayısı, site geliri ve bunun gibi kriterleri yerine getirerek siteyi satışa sunmak gerekecektir.

  • Web sitenizde artık ilgilenemiyor iş yükü size ağır gelmeye başlıyorsa yeteri kadar vakit ayıramıyorsanız o zaman sitenizi satışa sunabilirsiniz.
  • Bunun dışında sitenize olan ilgi alakanız kaybolduysa artık ilgi duymuyorsanız satışa çıkarabilirsiniz.
  • Sitenize iyi bir müşteri çıktıysa sitenizi kar amacı güderek satabilirsiniz.

Yukarıda belirli temel niteliklere dayanarak sitenizi satabilirsiniz. Bunun için doğru zamanlama siz kendiniz ayarlamanız gerekecektir.

Unutmayın web site kurmak maliyetlidir bunun için domain alan adı satın alınarak başlanır ve aylık yer sağlayıcıdan hosting kiralanır, SSL sertifika ücreti ek kurulum ücretleri artı zamanınız veya hazır alacağınız yazılar size ek maliyet sunacaktır.

TAVSİYE VİDEO;

Bunun için sitenizi doğru, ideal zamanda ve zararına satıştan kaçınarak satmanın yolunu gözlemleyiniz.

Bu yazımızda internet sitenizi doğru zamanlama ile satış hakkında küçükte olsa tüyo vermeye çalıştık. Konuyla alakalı sizlerin de bizlere katacağınız bilgileri bize yorumlardan geri bildirim olarak iletebilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın