Sponsorlu Bağlantılar

Telegram anket özelliği nasıl kullanılır

3.950 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda telegram anket oluşturma veya diğer adıyla telegram poll kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Çoklu platform desteği olan anlık mesajlaşma uygulaması Rus Pavel Durov tarafından geliştirildi. Zamanla uygulama kendine yeni özellikler katarak kullanımı oldukça yaygınlaştı.

Bu yeni özelliklerde biride şimdiye kadar anlık mesajlaşma uygulamalarında kullanılmayan kamuoyu araştırması özelliği veya diğer adıyla anket özelliği ile telegram kullanıcılarından bilgi toplama özelliği diyebiliriz.

Bundan sonra Telegram kullanıcıları bulundukları gruplar dahilinde anket çalışması yapabilecekler. Bunun için bizde Telegram anket nasıl oluşturulur? Bu anket özelliği nasıl kullanılır bu sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.

Bu yapılan anket çalışmasında oymalar gizli olacağı için kimin ne kullandığını göremeyeceği için katılımın yüksek olmasını beklenmektedir.

TELEGRAM ANKET ÖZELLİĞİ KULLANIMI

  • Telegram anket özelliği kullanmak için ilk önce sürümün en son sürümünü indirmek veya uygulamayı güncellemek gerekmektedir.
  • Ardından bu özelliği kullanabilmek için bir gruba dâhil olmak veya bir grup açmak gerekmektedir. Anket sorularını grup içinde soracağınız için gereklidir.
  • Sağ alt köşede sesli mesaj gönder kısmının yanında “ataç” işareti dokunun.
  • Açılacak pencerede “poll” yazan yere dokunun.
  • Soru sormak için “question” yere soruyu sorun.
  • Soru şıkları için “option” kısmında sorunuzla alakalı cevap şıklarını yazın.
  • Böylece anket oluşturma işlemini hazırlıyor ve gruptakilere paylaşmış oluyorsunuz.

Yukarıda adımlar takip ederek telegram anket hazırlamak için sadece paylaşmak kalıyor. Bu özelliği öyle tahmin ediyorum ki diğer anlık mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Viber gibi anlık uygulamalarında geliştirmesi düşüncesindeyim.

Tavsiye Yazı; Twitter Anket Özelliği Nasıl Kullanılır

Yukarıda konumuz olan Telegram anket nasıl hazırlanır konusunda sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından tarafımıza sorularınızı göndererek cevaplar alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın