Sponsorlu Bağlantılar

Telegram web nasıl kullanılır?

561 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda telegram web kullanımı hakkında siz takipçilerimize bilgi vermeye çalışacağız. Daha önceki konularımızda bip messenger web kullanma, whatsapp web nasıl kullanılır? Bunları siz takipçilerimize anlatmıştık.

Bu konumuzda telegram web nasıl kullanılır? Bunu bu makalemizde konumuz içinde anlatacağız. Yeni başlayan kullanıcılar için telegram web nedir hemen bununla ilgili olarak bilgi verdikten sonra konumuza geçeceğiz.

TELEGRAM NEDİR?

Rus programcı Durov Pavel tarafından geliştirilen çoklu platformu destekleyen anlık mesajlaşma programıdır. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan mobil ve masaüstü uygulamaları mevcut olan bu uygulamada program kurmadan bilgisayar tarayıcısı üzerinden telegramı kullanabilirsiniz.

Bizimde bu konumuzda dizüstü veya masaüstü bilgisayarlardan telegram kullanmak için internet tarayıcı üzerinden açabiliriz şimdi bunu nasıl yapabileceğimize bakalım.

TELEGRAM WEB KULLANMA

Web tarayıcı üzerinden telegramı kullanmak için yapacağımız işleyici aşağıda adımlarla gerçekleştireceğiz.

  • İnternet tarayıcı üzerinden “https://web.telegram.org/#/login” adresine giriyoruz.
  • Ülke olarak Türkiye’yi seçiyoruz
  • Telefon numaramızı giriyoruz.
  • Telefon numarasını girdikten sonra Next butonu basınız.
  • Girmiş olduğunuz telefon numarasına bir doğrulama kodu gelecektir.
  • Telefona sms olarak gelen doğrulama kodu web de açtığınız sayfaya girdiğiniz de telegram web e açılacaktır.

Yukarıda adımlarla artık telegram uygulamasını internet tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz. Bu konumuzda telegram web kullanımı hakkında bilgilendirme yapmaya çalıştık.

Bunun dışında bilgisayarda uygulama, program olarak kullanmak istiyorsanız “https://desktop.telegram.org/” adresi üzerinden programı indirerek pc ‘de kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı; Bip Messenger Web Nasıl Kullanılır?

Bu konumuzla alakalı olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar kısmından sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın