Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} trade exchange virüsü nasıl silinir?

4.271 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza genelde , ücretsiz yazılım , crackli virüs dosyaları veya internet’de girdiğiniz bir virüslü site üzerinden bulaşan ve tarayıcıları kullandığınız’da sağından , solundan reklam virüsleri çıkan veya sizi bir başka sayfa yönlendiren bu tarayıcı virüslerinden nasıl kurtuluruz bunun hakkında bilgi vereceğim.

Bu virüslerden biride trade exchange virüsü bu virüsler konu içerisinde dediğim gibi reklam olarak alış veriş üzerine çıkan pop-up virüsleridir. şimdi gelelim trade exchange nasıl temizlenir. ?

trade exchange virüsü silmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek bu virüs’den kurtulmaya çalışalım.

Bilgisayarımıza AntiMalware programı kuralım ve bu program ile bilgisayarımızı Güvenli Mod ile taratma işlemi yapalım.

Bilgisayar Güvenli Mod Nasıl Alınır ?

Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Alınır Hemen Öğren 

Bilgisayarımızı bu program ile derinlemesine iyice taratıp virüslü uzantıları silelim.

Diğer program ise Microsoft Safeyt Scanner programı ile taratalım . Bu program ile aynı konuda bze zararlı yazılımları temizlememizde faydalı olacaktır.

Daha sonra Google Chrome üzerinden ve Bilgisayarımızdan yapılması gerekenleri aşağıdaki uygulama yöntemleri ile silelim.

Uygulama Adımları ;

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

trade exchange kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile trade exchange temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde http://www.xxx.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ; 

remove trade exchange , trade exchange virüs sayfa , trade exchange nasıl silinir , trade exchange kurtulma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} trade exchange virüsü nasıl silinir? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hocam evdeki tum aletlere bulasti bu virus bu adımlari uygularsam telefondaki sorunlardanda kurtulur muyum gerekirse modemi degistiricem

  2. Bu yazdığınız çözümlerin hiçbiri işe yaramıyor. Sorun modemle ilgili. Modeme bağlı tüm cihazlarda bu virüs oluşuyor. Bunun çözümü bilgisayar temizliğinden ziyade modemle ilgili bir işlem olmalı.

  3. Benimki de samsung tablet yeni aldım o da treade exchangeye giriyordu sonra ben de geçmişi temizledim temizledikten sonra veri tasarrufunu açtım ondan sonra ayarlardan da sayfayı kapalı hale getirdim ve oldu.umarım işinize yarar.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın