Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Explorer Ayarlarını Sıfırlama nasıl yapılır?

2.185 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet Explorer Kullananlar için gereken bir Can simidi olarak Explorer Ayarlarına geri Nasıl konusunu Anlatmak istiyorum.

Neden İnternet Explorer ayarlarını Resetleme ihtiyacı duyarız ? Genelde Bilgisayarınıza indirdiğimiz ücretsiz-demo yazılımlardan dolayı web tarayıcılarımızın ayarları değişir sizi başka bir yönlendirme sitelerini açılmasını sağlar sahte arama motorlarıyla aramanızı yapmayı sağlar , yada taracıyılarınıza Toolbar yüklemesini sağlayarak tarayıcılarınızdaki ayaları değiştirir. Bunları genelde istediğinizin dışında gerçekleştirdiği için bu gibi durumlar canınızı sıkar bilgisayarlarınızın yavaşlamasına kadar götürür.

Peki Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerekir. O zaman İnternet Explorer Ayarlarınızı yeniden Fabrika ayarı diyeceğimiz şekilde Resetlemek gerekir işte Bunu Nasıl yapacağız ;

  • İnternet Explorer Tarayıcınızı Açıyoruz
  • Araçlar >> İnternet Seçenekleri  kısmına giriyoruz.

İNTERNET EXPLORER AYARLARINI RESETLEME

Advanced ( Gelişmiş ) Sekmesine giriyoruz ( 1 )  Daha Bu kısımda Sıfırla ( 2 ) yazan yere gelerek basıyoruz.

Bura da tekrar bir pencere açılacaktır.

EXPLORER FABRİKA AYARINA GERİ DÖNMESİ

 

Bu Kısımda Kişisel ayarları Sil Burada ayarlarınızı da Silmek istiyorsanız Burayı işaretleyin yok silmek istemiyorsanız. Boş Bırakarak Explorer ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Explorer Sıfırlama tarayıcıya eklenen zararlı uzantıları da kaldırmak için kullanılmaktadır. 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın