Sponsorlu Bağlantılar

Bayan Siri Sesini Erkek Sesine Değiştire Bilir miyim?

3.404 views
Sponsorlu Bağlantılar

Apple işletim sistemi olan İOS için tasarlanmış bir dijital ajanda olarak bildiğimiz ve 5.0 sürümü ile başlayan Türkiye’de IOS 8.3 sürümü ile tanışan bu uygulamada sizin gönderdiğiniz sesli komutlar ile iphone veya ipad cihazlarınızı yönlendirebiliyorsunuz.

Türkçe Siri’yi kim seslendiriyor ? sorusuna cevabımız ise  Yelda UĞURLU , Seslendirme ve Radyo uzmanıdır.

türkçe siri - yelda uğurlu

 

Siri için muhteşem bir sesi en iyi bayanın seslendireceğini bilmektedir. Bu konumuz’da acaba siri sesi bir erkek sesi olur mu ? bunun cevabı olur..

Olur ama şuan için maalesef Türkçe’miz için yeni bir güncelleme gelene kadar Yelda Hanım ile konuşacağız ama diğer Diller için Erkek Sesi seçebiliyoruz hatta Dil seçeneği ile birlikte Aksan seçeneğini bile  ayarlayabiliyorsunuz.

apple siri sesi ayarlama

Ayarlar >> Genel >> Siri adımlarını takip ediyoruz.. Dil olarak Türkçe Harici hemen tümünde Kadın ve Erkek Sesi seçeneklerini bulabiliriz.

apple siri kadın erkek sesi

Siri Sesi Yazan yere bastığımızda Buradan Erkek veya Kadın sesini ve Hangi Aksan ile konuşacağını rahatlıkla seçebiliriz. Male ( Erkek ) veya Famele ( Kadın )  şeklinde tercih’de çıkabilir.

Arama Tags & Etiket ;

Siri ses ayarı , Siri Cinsiyet Ayarı , Siri Kadın sesi , Siri Erkek Sesi , Siri Aksan Ayarı , Siri Açma Kapama , siriyi kim seslendiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın