Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartı neden fazla ısınır?

5.445 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın performansını doğrudan etkilen  donanımlarından olan ekran kartı ne kadar iyi performanslı çalışırsa o kadar bilgisayar kullanımından has alacaksınız. Şimdiye kadar bilgisayar arızaları ve hatalarından bahsederken bu konumuzda ekran kartı ısınması üzerinde duracağız. Bilgisayarımızın ekran kartı ısınması neden kaynaklı olabilir? ilk önce bunu bir araştırmak gerekir bunu aşağıdaki konu başlıklarında ısınma sebeplerini sıralayalım.

* Bilgisayarın bulunduğu ortam havadar değil ise ekran kartı ve tüm donanım parçalarında ısınma problemi yapacağını unutmayınız.

* Bilgisayarımızın kasa içinde kablolama’nın iyi olmaması nedeni ile hava sirkülasyonu az olacağı için ısınma yapabilir. Bunun için iç kablo döşemelerin toplu bir araya getirip düzenlenmesi gerekiyor.

* Kasa Fanları çalışmıyor ise veya Ekran Kartı fanı yavaş çalışıyor ise bu genelde tozlanmadan dolayı bu fanlar yavaş çalışır. Bunları kontrol ediniz.

* Ekran Kartı gpu ile fan arasına termal macunu sürmenizi tavsiye ederim. Termal Macunu ısıyı daha iyi yalıtım yapacağı için ısınmayı engeller.

power supply

* Bilgisayarın kasa içi donanımları için güç kaynağı ( powersuppyl ) yeterli olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer bilgisayarın güç kaynağı donanımlara yetmiyor ise buda sıkıntı doğurmaktadır. Genelde durup dururken ekran kartının ısınması güç kaynağıdır.

BİLGİSAYAR DONANIMI İÇİN GÜÇ KAYNAĞI NASIL HESAPLANIR BURADAN

* Bilgisayar Ekran Kartı Standart değerleri kaç derece olmalıdır bunun için Isı Değerleri konusunu inceleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ekran kartı ısınma sorunu , ana kart ısınma sorunu , ekran kartı neden ısınır , ekran kartı neden ısınır , ısınma sorunu nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın