Sponsorlu Bağlantılar

Ekran Kartı – Anakart Oksitlenme Sorunu ve Çözümü

10.015 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar olsun diğer elektronik cihazlar , telefonlar , aküler olsun bunların elektronik aksamlarının baş düşmanı oksit’dir. Bu Oksitlenme neden kaynaklanır ?  Elektronik cihazlarda oksitlenme Bulunan ortama göre nem’den kaynaklıdır.

Bu Elektronik devrelere , cihazlara yanlışlıkla su dökülmesi veya nemli bir ortamda kalmalarından dolayı oksitlene bilirler. Bu durum bulunduğunuz bölge ile ilgilide olabilir bulunduğunuz coğrafi bölgede yağmurların fazla yağması bile bu sorunu yaşatabilir. Oksitlenmiş devreler zamanla cihazların çalışmasında ve performansında doğrudan etkili olurlar bir çalışır bir çalışmazlar veya hiç çalışmaya bilirler.

anakart oksitlenmesi ve temizliği

Peki Oksitlenmiş devreleri , ekran kartlarını , anakartları veya telefonları nasıl temizleyeceğiz bunlar ile ilgili olarak bir çok bilgi paylaşılmış ama bunlardan ben temel olarak üç çeşit temizleme ürünü hakkında kısaca bilgi vereceğim.

1- Oksitli Ürünlere Karşı Sprey ürünleri listenin başında gelmektedir. Bunlar Genelde piyasada krom – metal temizleyicileri olarak’da bilinir . piyasada muhtelif fiyatlarda bulunurlar aşağı yukarı fiyatları 40 TL civarındadır . gitti gidiyor  , sahibinden veya diğer elektronik mağazalardan bulabilirsiniz.

2- Ucuz ve etkin temizleme ürünlerinden biride selülozik tiner bu tiner ile oksitli bölgeye fırça ile sürdüğünüzde oksiti temizlemiş olacaksınız ve aynı zamanda uçucu olduğu için silmenize gerek kalmayacaktır.

3- Saf Alkol bu ayrıca oksitli bölgeleri temizlemek için kullanacağız etkin yollardan biridir. Bu ürün ile fırça yardımı ile oksitli bölgelere sürüp temizleyerek kurtulabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

oksit temizleme , oksitli yüzeyleri temizleme , nasıl oksit temizlenir , anakart oksit temizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Ekran Kartı – Anakart Oksitlenme Sorunu ve Çözümü (6 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhabalar Sıvı alan Telefon anakartı tamirini yapabilirmisiniz?en azından resimleri alıcak kadar açılması yeterli bana:) maliyet önemli değil .teşekkür ederim

    • Merhaba Hatice hanım, telefon tamiri maalesef yapmıyorum. Bulunduğunuz semtte veya cihazınız yetkili teknik servisine verebilirsiniz.

  2. Merhabalar Selülozik tiner anakarta zarar verirmi ve diş fırçası plastik olduğundan plastiği eritiyor hangi fırça ile uygulamalıyız bez le uygularsak olurmu.

  3. Merhaba , 2 gün önce macbook air a sprite döküldü. Cihaz performansı önce düşüktü donma vs oluyordu fakat şuan eskisi gibi çalışır durumda herhangi bir yavaşlama ,donma yapmıyor ama 5-6 tuş yapış yapış oldu. Öncelikle bu şekilde kullanmaya devam etsem ilerde oksitlenmeye sebep olur mu? Tuşlarda ki yapışıklığı temizlememin en kolay yolu nedir? Servisle görüştüm incelemeye almadan birşey diyemeyeceklerini söylediler. Yazınız da söylenenleri uygulasam bilgisayarı komple mahvetme gibi bir durum söz konusu mudur ? 2 hafta sonrasına yetiştirmem gereken projem var servise bu durumda göndermem imkansız. Kullanmaya devam edeyim mi ? Yardım lütfen…
    Teşekkürler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın