Sponsorlu Bağlantılar

Plotter ne işe yarar ve nedir?

2.161 views
Sponsorlu Bağlantılar

Adını nadir olsa’da bir şekilde duymuşsunuzdur Plotter ! bu konumuzda Plotter Nedir? ve Plotter ne işe yarar? bununla ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağım.

Plotter Nedir?

plotter aslında bir yazıcıdır fakat diğer yazıcılara göre daha büyüktürler. Diğer adı ile Çizici adı verilmektedir. Grafik ve Çizimlerin çıktılarını almak için kullanılan büyük boyutlu yazılardır. 

plotter-yazici-nedir

Plotter çeşitleri kalemli , mürekkep püskürtmeli ve Dijital Baskı olarak ayrılır kalemli eskidiği için pek kullanılmamaktadır eskiden kalemli olduğu için çizici adını da buradan almaktadır. Plotter Çizici Yazıcıları kullandıkları kağıt olarak rulo şeklinde olduğu gibi tabaka şeklinde plotter kağıtları kullanılmaktadır. 

Normal bir yazıcı A4 , A3 baskı boyutu kullanmaktadır. Plotter yazıcılarda ise A2 , A1 ve A0 boyutlarda kağıt ebatları kullanmaktadır.

Plotter Çizici Yazılar Nerelerde Kullanılır ?

Büyü teknik çizimler , makine ressamlığı , inşaat mühendisliği veya hazırlanan projelerin basımında ayrıca Reklamcılık Alanında dijital renkli baskılar şeklinde de kullanılabilir. 

Plotter Kağıt Fiyatları ;

plotter kağıt fiyatları ne aralıkta olur , bunların fiyatı 15 TL başlayan fiyatlar ile kağıdın kalitesine göre artmaktadır.

Arama Tags & Etiket;

plotter nedir , çizici yazıcı nedir , plotter yazılar , plotter printer , plotter yazıcılar ne işe yarar , plotter yazıcı örnekleri , çizici printer nerelerde kullanılır, plotter ne işe yarar, plotter ne demek

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın