Sponsorlu Bağlantılar

SSD Sıcaklık Değerleri Ne Olmalıdır?

3.185 views
Sponsorlu Bağlantılar

Günümüz teknolojisinde harddiskleri ssd diskler almaya başladığını biliyoruz. SSD okuma ve yazma hızları bakımından oldukça hızlıdır. Bu konuda ssd disklerin sıcaklık değeri normal olarak nedir? konusu üzerinde duracağım. 

Önceki Konularımızda bilgisayar donanımların sıcaklık değerlerini anlatmıştık. Normal bir harddisk ısı değeri 30 ile 40 Derece arasında değerlerdir. ssd disk sıcaklık değeri ise yine bu değerler doğrultusundadır. 

dizustu-sogutucu-fan

SDD Disklerin sıcaklık aralığı 30 ile 40 derece arası normaldir. Bu değerler bilgisayarın bulunduğu ortama göre değişebilir. Dizüstü Pc , masaüstü bilgisayarlarını havadar , hava sirkülasyonu olan bir yerde çalıştırın , masaüstü bilgisayar kasası içinde kabloların dağınık olarak değilde toplu bir şekilde tutunuz , fanların tozlu değilde temiz olarak tutmayı sağlayın.

Dizüstü bilgisayarları direk olarak yatağın , koltuğun üzerine koymayın altına bir kitap veya başka şeyler koyarak alttan havalandırmasını sağlayınız. Böylece iyi bir havalandırma ile disk ve diğer donanımların sıcaklığını dengede tutunuz. 

SSD Disk Sıcaklık Değeri Nasıl Ölçülür?

Aida64 veya HD Tune ve Everest Programları bilgisayarınızdaki hdd ısıyı ölçerek size ayrıntılı bilgiler sunmaktadır.Böylece kontrol altına alabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

ssd disk sıcaklık oranı , ssd disk sıcaklık değeri , ssd disk sıcaklık aralığı , ssd dısk ısı değerleri nedir , hangi sıcaklık değeri normaldir. , hdd ısı ölçme , ssd disk , ssd harddisk

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın