Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} engine.trklnks.com virüs kaldırma

666 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını direk olarak etkileyen virüsler sizi tarayıcı her kullandığınızda değişik sayfa yönlendirmeler yaparak tarayıcınızı kullanılamaz hale getirirler ve sizin üzerinizden para kazanmaya başlarlar , bu tür tarayıcı yönlendirmelerine , Reklam virüsleri , hijackers , gaspçı , gibi adlandırılır bunlardan biride engine.trklnks.com tarayıcınızı etkiler . bu tarayıcı virüsleri nasıl silinir , bununla ilgili olarak aşağıdaki iki farklı yolları deneyeceğiz.

engine.trklnks.com nasıl silinir?

1-ADIM ;

engine.trklnks.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile engine.trklnks.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http://www.engine.trklnks.com  uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son sdım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

engine.trklnks.com nasıl silinir , engine.trklnks.com nasıl temizlenir , engine.trklnks.com nasıl kaldırılır , engine.trklnks.com virüs , remove engine.trklnks.com

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın