Sponsorlu Bağlantılar

Vmware Workstation Donanım Ekleme

1.060 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz’da Sanal Makine olarak kuracağınız bir sanal işletim sistemi ile bütün denemelerini yapabileceğiniz veya güvenli olarak kullanabileceğiniz Vmware Workstation ile yeni bir donanım parçası nasıl Eklenir ? bununla ilgili olarak bilgi vereceğim.

Vmware Workstation üzerinde yeni bir Makine açıyoruz veya oluşturulmuş bir sanal makine de işlemci , harddisk , Cd/Dvd Sürücü , Floppy Drive , Network Adaptörü , Sound Card ( ses kartı ) , Printer gibi yeni bir donanım parçası ekleyerek sanal makineyi biraz daha renklendirebiliriz.

Peki sanal makine olan Vmware Workstation nasıl parça ekleriz Bununla ilgili paylaşıma geçiyorum.

Sanal Makine yeni bir bilgisayar oluştururken bu donanımları ekleyebileceğiniz gibi sonradan’da ekleyebiliriz. Sonradan eklemek için Vmware uygulamasını açıyoruz.

Vmware Workstation1

 

Program’da”Edit virtual machine settings” ayarına bir kere tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencere’de yeni Add butonuna basacağız.

Vmware Workstation2

 

Add… butonu yeni bir aygıt eklemek için basacağımız buton’dur. Buraya basarak yeni bir pencere açılacaktır.

Vmware Workstation3

 

Bu pencerede ekleyeceğiniz device ( hardware types ) donanım parçaları gelecektir. Bizim burada bana göre en çok kullanacağımız şey Hard Disk ‘dir. ana isteye göre siz yeni donanımları bu şekilde ekleyebilirsiniz. Daha detaylı Vmware Workstation Nasıl Kullanılır konusunu inceleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

Vmware Donanım ekleme , Vmware Device add , Vmware Hardware , Yeni bir donanım ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın