Sponsorlu Bağlantılar

Sayfa’na Alexa Traffic Rank kodu yerleştir

823 views
Sponsorlu Bağlantılar

Webmaster’lık yapıyor iseniz veya blog sayfanız , amatör olarak uğraşıyor iseniz mutlaka Alexa kelimesini duymuş olmanız gerekir. İlk önce Alexa nedir hemen bununla başlayalım. Alexa siteler hakkında bilgiler toplayan ve sorgulamalar ile bu bilgileri veren , ücretli ve demo kullanımı sunan bir site’dir. Genel’de webmaster sıklıkla kullanarak diğer sitelerin bilgilerini toplamak gibi araştırmalar yaparlar ve site hakkında bilgiye sahip olunur ve ona göre değer biçilir. Alexa değeri ne kadar düşük olursa o site o kadar iyidir. Bu arada benim Alexa değerim bugün itibari ile ( 07/09/215 )

ademocut alexa

Bu ölçümler hem Global olarak hemde ülke değeri olarak ayrı ayrı gösterilir , en çok arama kelimesini , dışarıdan aldığı link sitelerini ve ziyaret edilen ülkeleri gösterir. B Böyle olunca Alexa Traffic olarak sitenin ziyaretçi sayısına aldığı link göre değişken sağladığı için genelde bu değer kontrol edilir ama şunu da bilmek gerekir ki , bu değer site’yi ücretlendirmek için bir değer değildir.

Reklam alımlarında göz önünde bulundurulur. Bazı site sahipleri bu değerleri direk olarak Alexa kodları ile direk olarak sitelerinde bu ölçümleri sitelerinde yayınlamak isteyebilirler. Bunun için site kodlarını Alexa üzerinden alarak bu kodları sitelerinde görünür bir yere yapıştırmaları gerekir. Bu kodlar Alexa.com üzerinden nasıl alınır ? Hemen Alexa Traffic Rank Kodlarını verelim.

alexa traffic rank kodu

“”<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/siteadresi.com“><script src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=siteadresi.com” type=”text/javascript”></script></a>””

alexa traffic rank kodu2

“”<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/siteadresi.com“><script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/b?url=siteadresi.com“></script></a>””

alexa traffic rank kodu3

“”<a href=”http://www.alexa.com/siteinfo/siteadresi.com“><script type=”text/javascript” src=”http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/c?url=siteadresi.com“></script></a>””

Not: Yukarıda Kod önünde ve arkasında “” çift tırnakları yazmayacaksınız ayrıca siteadresi.com yazılı yere kendi sitenizi yazacaksınız. Kod içerisinde “stats/js/t/”  a , b , c gibi karakterler banner boyutlarını ayarlar .

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın