localmoxie.com Remove – localmoxie.com Nasıl Kaldırılır ( Kaldırma Klavuzu ) – Adem OCUT

Merhabalar Arkadaşlar Bu konumuzda yine bir yönlendirme sitesinin nasıl kaldırılacağından bahsedeceğim.

localmoxie.com bu site free yani ücretsiz programların yüklenmesi sonuçunda bulaşır ve  siz web tarayıcınızı açtığınızd ana sayfanız yerine bu sayfaya yönlendirilir.yani sizin ana sayfanız olmuş olur.

Bu sitede arama yaptığınızda kendi insiyatifine göre arama sonuçlarını çıkararak sizi reklam içeren sayfaları  gösterir ve bu siteler tarafından çıkan reklamlardan dolayı para kazanmaya başlar.

Bu site bilgisayarınızı zamanla yavaşlatacaktır ve can sıkını bir hal alacaktır.  peki bu sayfalardan nasıl kurtulur .

 

localmoxie.com Nasıl Temizlenir.

 

ilk yapmamız gerek localmoxie.com registry kayıtlarından temizlemek olacaktır . bunun için  Win + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz.

Bu açılan pencereye Regedit yazarak  Kayıt Defteri yani Regidtry Kyıtlarını açıyoruz.

Kayıt Defterini açtıkdan sonra burdan tekrar CTRL + F  tuşlarına basarak  Arama penceresini açıyoruz.

Bu açılan arama penceresine BUL penceresine   localmoxie.com yazarak tük kayıt defterini taratıyoruz bulduğumuz kayıtları siliyoruz. Kayıt defterini iyice taratıyoruz . localmoxie.com kalmıyacak kadar taratıyoruz bulduğumuz localmoxie.com girdilerini sildikden sonra.  burayı kakatıyoruz.

DAha Sonra Masaüstünde  ne kadar web tarayıcımız varsa yani google Chrome – Mozilla – İexplorer tarayıcıların masaüstündeki kısayolları üzerine gelip tektek  özellkler kısmına giriyoruz ve Hedef uzantının  .exe sonunda localmoxie.com varsa bunları kaldırıyoruz.

 

Kırımızı kare içindeki localmoxie.com yazan kısmıkaldırıyoruz . bunları tüm tarayıcılar üzerinde yapmalıyız.

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”    bu şekilde olması gerekiyor.

 

Taracıların uzantıları düzettikden sonra  Taracılarımızın  İnternet seçeneklerinden Ana Sayfaları istediğimiz ben genelde google.com olarak tercih ediyorum siz istediğinizi yapabilirsiniz.    Ana sayfalarınızı düzenleyinixz

 

Bu şekilde   bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

 

Diğer bir Alternatif yol ise   Combofix – Malware   programlarıyla taratmanız olacaktır.

 

 

Aramasayfam   için Hazırladığım video ile aynı şekilde localmoxie.com  olarak uygulayabilirsiniz.  Konu hakkında fikir sahibi olmak için  video izliyebilirsiniz.

 

 

Diğer Konu ve ipuçları nı gezmeden çıkmayın mutlaka işinize yarıyan ipuçları vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın