Sponsorlu Bağlantılar

tradeadexchange.com pop-up virüsü nasıl silinir?

579 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın ilk etkilendiği yer Tarayıcılardır. Tarayıcının etkilenmesinde en önemli nedeni ise , bilgisayara kurduğumuz bilinçsiz program yüklemeleridir. İnternet üzerinden yüklediğimiz ücretsiz deneme programlar aracılığı ile www.tradeadexchange.com gibi pop-up virüsleri ve tarayıcı gasbı olan hijackerslerdir.

Bu konumuzda www.tradeadexchange.com pop-up virüsü tarayıcı gasbını nasıl sileriz bununla ilgili olarak paylaşım yapacağım.

www.tradeadexchange.com nasıl silinir?

bu tarayıcı gasbını silme için için ilk önce Denetim Masası >> program ekle kaldır bölümünden bilgisayarımızda bilmediğimiz programları search gibi veya bir başka programları kaldırınız.

Bununla birlikte , tarayıcı’da eğer bir eklenti yerleşmiş ise bunu kaldırınız, tarayıcı eklentileri bu reklam virüslerinin gösterimini etkiler ve sık sık çıkmasına neden olur. Tarayıcınıza bir bilinmeyen kaldırılması zor eklenti yerleşmiş ise bunu kaldırmamız gerekir.

Zor Tarayıcı Eklentileri  Nasıl Silinir ?

Win + R çalıştır penceresini açalım ve buraya “appdata” komutunu yazalım ve entere basalım. Burada roaming klaösösü içinden bilmediğimiz exe dosyaları var ise bunları silelim.

Daha sonra tekrar aşağıdaki komutları Win + R çalıştır penceresinde yazarak bu klasörler içine teker teker girelim ve bu dosyalar içinde malware dosyaları temizleyelim.

%temp%

%AppData%

%LocalAppData%

burada dosyaları iyi kontrol ediniz , eğer Malware yazılımları tespit ederseniz siliniz. Bilgisayarı AntiMalware programı ile taratmanız da fayda vardır. Şimdi eklenti kaldırılmış ise aşağıdaki adımları uygulayalım.

1-ADIM ;

tradeadexchange.com  kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile tradeadexchange.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde ‘http://tradeadexchange.com‘ uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Etiket & Tags ;

tradeadexchange.com nasıl silinir , tradeadexchange.com pop-up virüsü , tradeadexchange.com kaldırma , tradeadexchange.com nasıl temizlenir , tradeadexchange.com virüs kaldırma

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın