Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Eklenti ( Plung-in ) Virüsleri Nasıl Silinir?

5.510 views
Sponsorlu Bağlantılar

Chrome Tarayıcılarımıza bulaşan ve kaldırması zor olan eklenti virüsleri bilgisayarımıza kimliği doğrulanmayan programlar veya deneme ( demo ) yazılımları yüklerken tarayıcılarımıza bulaşırlar , Bulaştıklarında tarayıcılarımızın sağında solunda her kullandığımızda Reklamlar çıkmaya başlar bu Eklenti Virüsleri başa bela olmaya başlar peki bu kaldırması güç olan Chrome Eklenti virüslerini nasıl temizleyeceğiz .? Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek bu tarayıcı eklentilerinden kurtulacağız.

1-ADIM ;

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır adımlarını takip ederek bilgisayarda yüklü olan programları görebiliriz burada bilmediğimiz karışık karakterde olan programlar var ise bunları kaldıralım .

2-ADIM ;

Bilgisayarınız başlangıçta çalışan programları kontrol edelim .. Burada Bilgisayar başlarken çalışan programlar bu tarayıcı eklentilerini çalıştırmaya tetiklemeye başlayabilir bu yüzden Başlangıç Programları ile ilgili programları kapatmak için buradan yardım alabilirsiniz.

3-ADIM ;

Bilgisayarımızın Gizli Dosyalarını aktif ederek Bilgisayarımızın Sistem dosyalarında bulaşan klasörü temizleyeceğiz o yüzden Gizli Sistem Dosyaları nasıl gösterilir bu konuda aşağıdaki video izleyebilirsiniz.

Gizli Dosyaları Göster açtıkdan sonra Bilgisayarım > C: ( işletim sisteminin olduğu yer ) > Windows > System32 > GroupPolicy altında Machine klasörü içine giriyoruz ve buradaki tüm dosyaları siliyoruz.

4-ADIM ;

Kayıt defteri içine girerek kaldırmak için zorlandığınız eklentileri silmek Win + R ile çalıştır penceresini açıyoruz ve burada adımları izleyelim. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome bu adımları izliyoruz . Daha sonra burada ExtensionInstallForcelist içerisinde tarayıcınıza bulaşan virüslü eklenti sileceğiz bunun için bu eklentinin kimlik numarası bulmak gerekecektir bunu ise uzantılar bölümünden Google Chrome > Ayarlar > Diğer Araçlar > Uzantılar > Geliştirici Modu işaretleyerek aktif ediyoruz .

google uzantı silme

Burada silemediğiniz kaldıramadığınız eklentinin kimlik öğreniyoruz ve kayıt defterininden siliyoruz.

5-ADIM :

Daha önceden hazırladığım kaldırması zor eklentisi için video izleyerek nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

6-ADIM :

Daha sonra Tarayıcılarımızı Fabrika Ayarlarına Geri Döndürmek için Aşağıdaki Konuları inceleyelim.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcılarımızı fabrika ayarlarına geri getiriyoruz ve bu eklentilerden kurtulmuş oluyoruz. Sizinde Kaldıramadığınız zorlandığınız Eklentiler var ise Buradan Yorum bölümünden tarafıma yollayarak yardımcı olmaya çalışacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome Eklenti ( Plung-in ) Virüsleri Nasıl Silinir? (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Gizlenmiş klasörü silmeye çalıştığımda ögenin açık olduğunu silmek için kapatmam gerektiğini söylüyor.

    • klasör içerisine girmiş iseniz o klasörü silemezsiniz , açık olan klasörü kapatın ve öyle siliniz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın