Sponsorlu Bağlantılar

Tarayıcıya bulaşan virüs “nova.rambler.ru” sayfasına yönlendiriyor

4.540 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara bulaşan virüsten en çabuk olarak etkilenen ve virüsün hedef aldığı ilk şey tarayıcılardır. i.explorer , chrome ,  yandex veya firefox-mozilla vs. tarayıcılarda karşınıza sık sık reklam çıkması veya sizi bir başka arama motoruna yönlendirmesidir.

Bu konumuzda herhangi bir crackli dosya veya lisansız programları bilgisayara yüklerken bilgisayarımıza bulaşan ve tarayıcıda “nova.rambler.ru” adresine diğer adıyla “https://r0.ru/”  farklı bir arama motorunu kullanmayı zorlayan tarayıcı hijackersi olan malware yazılımları nasıl temizleriz bununla ilgili olarak bilgi vereceğim.

Daha önceki konularımızda diğer tarayıcı virüsleri ile ilgili olarak ipucu vermiştim. Bu konuda bu arama motorunu kaldırmak için kullanacağımız metot aynı olacaktır. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayarak tarayıcıya bulaşan virüsleri bu şekilde sileceğiz.

Yönlendirme Sayfası Nasıl silinir?

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

“nova.rambler.ru” kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile “nova.rambler.ru” temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://nova.rambler.ru” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Anahtar Kelimeler & Tags ;

nova.rambler.ru nasıl silinir , nova.rambler.ru nasıl kaldırılır , nova.rambler.ru nasıl temizlenir , nova.rambler.ru virüs , remove nova.rambler.ru , r0.ru kaldırma , r0.ru nasıl silinir , r0.ru kurtulma , r0.ru nasıl silinir , r0.ru virüs , remove r0.ru

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Tarayıcıya bulaşan virüs “nova.rambler.ru” sayfasına yönlendiriyor (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. ya şimdi googlede bişi raştırıyorum sonuçlar tam yüklenirken novarambler.ru sayfasında arama yapıyor. chromeden yeni kişi ekleyince düzeliyor ama o zamanda tüm bilgileri gidiyor.ne yapmam lazım?

    • bendede aynı sorun vardı google chromeden yaptım google chromeye gir sağ üstte üçtane alt alta nokta var ona tıkla ayarları seç sonra açılan sayfada sol üstte ana menü var alt alta üç çizgi ona tıkla solda bi şerit açılacak ordan en altta sıfırla yazıyor ordan tarayıcıyı sıfırlaman lazım ozaman siliniyo virüs

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın