Sponsorlu Bağlantılar

görev çubuğunun yerini değiştirme

490 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar kullanırken bazı kısayol ve araç çubuklarından yararlanmak gerekiyor. Ekrana baktığınızda işletim sistemi açıkken yani kullandığınız işletim sistemi Windows veya linux gibi sistemlerde ekranın altında çalıştırdığınız programları ve pil ,ses gibi simgeleri gösteren panele görev çubuğu denmektedir.

windows görev çubuğu

Görev Çubuğu kullanım bakımından genelde hep aşağıdadır. Bazen bu bilinçli bir şekilde veya yanlışla sağa,sola,yukarı gibi kenarlara kayabilir. Görev çubuğu yanlışla yeri değişirse veya siz kullanım bakımından yerini değiştirmek istiyorsanız küçük ayar ile bunu ayarlayabilirsiniz.

Görev Çubuğu yerini değiştirmek için tekrar fare ile görev çubuğu üzerine gelerek sağ tuşa basarak kilitli ise bunu ilk önce kaldırıyoruz.

görev çubuğu ayarı

Görev çubuğunu kilitle” önündeki işareti kaldırıyoruz. bu kilidi kaldırdığımız da artık görev çubuğu istediğimiz yöne doğru çevirebiliriz. Bunun için görev çubuğunu fare ile tutarak ekranın hangi tarafında istiyorsanız çekip bırakabilirsiniz.

Diğer Bir görev çubuğu ayarlama yöntemi ise Başlat Düğmesini kullanarak yapılan ayardır buda farklı bir yöntemdir şimdi bu nasıl yapılıyor hemen resimli anlatalım.

görev çubuğu ekran konumu

1- Başlat Düğmesi üzerine gelerek fare ile sağ tuş yapıyoruz ve Özellikler yazan yere giriyoruz.

2- Açılan pencerede Görev Çubuğu tab sekmesi yazan yere giriyoruz.

3- Görev Çubuğunun ekrandaki konumu yazan yerde istediğiniz yere göre ayarlayabiliriz.

Görev Çubuğunun yerinin değişmesini istemiyorsanız , görev çubuğu üzerine girerek sağ tuş ile görev çubuğunu kilitle yaparak yerinin değişmesini engelleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

görev çubuğu konumu , görev çubuğu yeri nasıl ayarlanır , görev çubuğu simgesinin yeri nasıl değişir , görev çubuğu yerini değiştirme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın