Sponsorlu Bağlantılar

qtipr.com virüsü nasıl temizlenir?

931 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara yüklenen ücretsiz yazılımlar veya deneme sürümleri üzerinden bulaşan virüsler ilk başta tarayıcıları etkilemektedir. tarayıcıya bulaşan malware zararlı kodlar ile sizi farklı sitelere yada arama motorlarına yönlendirilir ve bu sayfaları kullanmaya zorlanırsınız. Bu yönlendirme sayfalarından biride “qtipr.com” sayfası olarak görünmektedir. sizlerden gelen sorunlardan biride “qtipr.com” virüs sayfası tarayıcıya bulaştı bunu nasıl temizlenir? bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

qtipr.com” kurtulmak ve tarayıcılarından silmek için aşağıdaki vereceğimiz çözüm yollarını deneyerek çözüm yolu bulabilirsiniz. Bunun için sizlere verilen talimatları yerine getirmeye çalışınız. aşağıdaki adımları teker teker uygulayınız. 

qtipr.com nasıl kaldırılır?

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

qtipr.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile qtipr.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://qtipr.com” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket;

qtipr.com kaldırma, qtipr.com kurtulma, qtipr.com virüs, qtipr.com remove, qtipr.com temizleme, qtipr.com nasıl silinir, qtipr.com nasıl temizlenir, qtipr.com chrome, qtipr.com windows 10, qtipr.com windows 7, qtipr.com yönlendirme sayfası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın