Sponsorlu Bağlantılar

Klavyede Ters geri alma tuşu

70 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayar klavyesinde ters geri alma işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Daha önceki konumuzda CTRL + Z tuş kombinasyonu ile yanlışla sildiğiniz dosyaları kurtarmak için geri alma işlemi olan geri alma işlemi hakkında bilgi vermiştik.

Bu yazımızda geri alma işleminin geri alması hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu işlemi sizlere örnek ile anlatarak daha kalıcı olmasını sağlayacağız.

Masaüstüne veya bilgisayarın herhangi bir klasörü içinde olduğunu düşündüğümüz bir Word, Pdf, Excel veya bir videoyu yanlışla sildiğimizi düşünelim.

Bu dosyası geri kurtarmak, geri almak için CTRL Z tuşlarına basıyoruz. Bu işlem sonrasında tekrar geri çöp kutusuna atmak istediğimizde CTRL + Y tuşlarına bastığımızda geri geldiği çöp kutusuna taşıyoruz. Yani geri almanın tersini yapmış olmaktayız. Bu kendi bilgisayarınızda uygulamayabilirsiniz.

Böylece ters işlem ile geriye alabilirsiniz. Bazı kullanıcılar geri alma işlemi için tekrar sil butonunu kullanmak istemektedir. Ama bu kısayol tuşu ile geri almak için kullanılabilir.

TAVSİYE YAZI;

HERKESİN BİLMESİ GEREKEN EN İYİ 10 KLAVYE KISAYOLU

YOUTUBE’DE SIK KULLANILAN KISAYOL TUŞLARI

ANA TEMEL KLAVYE KISAYOL TUŞLARI

EN ÇOK KULLANILAN SKYPE KISAYOL TUŞLARI

TARAYICI KISAYOL TUŞLARI NELERDİR

PHOTOSHOP KISAYOL TUŞLARI

MİCROSOFT EXCEL KISAYOL TUŞLARI

TWİTTER KISAYOL TUŞLARI

FACEBOOK KISAYOLLARI

VCL PLAYER KISAYOL TUŞLARI

GOOGLE CHROMEDE SIK KULLANILAN KISAYOL TUŞLARI

APPLE MACİNTOSH KISAYOL TUŞLARI

Bu yazımızda Bilgisayar klavyesi ile geri alma işleminde geri almanın gerisi olan ters geri alma işlemi hakkında bilgi verdik.

Konumuzla ilgili olarak sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın