Sponsorlu Bağlantılar

En çok kullanılan skype kısayol tuşları

233 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu yazımızda Skype de en çok kullanılan kısayolları sizler için bu yazımızda derledik. Hangi tuş ne işe yarar hangi kısayol tuşu ile açabileceğiniz menüleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Şu günlerde malum nedenlerden dolayı eve kapandığımız zamanlarda uzaktan arkadaşlar, aile bireylerini, akrabaları aramak için kullanılan iletişim uygulama, programlardan biride Skype oldu.

Yeni başlayanlar veya uzun zamandan beri kullananlar için Skype kısayol tuşlarını sizler için derledik.

SKYPE KISAYOL TUŞLARI

Bu programda en çok kullanılan, tercih edilen klavye tuşları aşağıda listeli olarak vererek fazla uzatmadan hemen başlayalım.

CTRL + SİHFT + T; Bu kısayol tuşu karanlık tema, karanlık mod kullanmak istediğinizde hızlı bir şekilde tema değiştirmenizi sağlamaktadır.

Tekrar eski normal mod’a dönmek içinde yine ctrl+shift+t tuşlarını kullanarak default temaya dönebilirsiniz. MacOS kullananlar için COMMAND + SHİFT + T tuşlarıdır.

ALT + 1; Sohbet pencereleri arasında geçiş yaparken en son sohbet penceresine geri dönmek için kullanılmaktadır.

MacOS işletim sisteminde OPTİONS + 1 tuşudur. Bu tuşu kullanarak en son sohbet ettiğiniz pencereye geri dönebilirsiniz.

CTRL + N; Yeni görüşme başlatmak için kullanılan penceredir. Bir Skype kimliği, bir hesap aratmanız gerekecektir. Yeni bir görüşme penceresinden kullanıcı seçerek bir pencere açmanızı sağlamaktadır.

MacOS kullananlar için COMMAND + N tuşlarıdır.

CTRL + G; Yeni bir grup sohbeti başlatmak için kullanılmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan dijital grup sohbetleri için hızlı bir açma penceresidir.

MacOS kullananlar için COMMAND + G tuşlarıdır.

CONTROL + SHİFT + P; Gelen bir aramayı başlatmak veya yeni bir arama yapmak için kullanılan arama cevaplama, arama yapma kısayoludur. Pencere kimin üzerindeyse o kişiyi arar.

MacOS kullananlar için COMMAND + SHİFT + R tuşlarıdır.

CTRL + SHİFT + K; Video görüşmesi başlatma kısayoludur. Video aramalarda kullanabilirsiniz. MacOS kullananlar için COMMAND + SHİFT + K tuşlarıdır.

CTRL + SHİFT + WİNDOWS; Aynı anda 50 kişiye kadar grup görüşmesi sağlamaktadır. Bu nedenle bu tuşları kullanarak yeni katılımcı ekleyebilirsiniz. Çağrıya kişi ekleme işleminde kullanılmaktadır. MacOS kullananlar için COMMAND+ SHİFT + A tuşlarıdır.

Skype de en çok kullanılan kısayol tuşları vermeye devam ediyoruz. İyi bir kullanıcının bilmesi gereken bu tuşlar masaüstü, dizüstü bilgisayarlar için kullanılmaktadır.

CTRL + M; Sesi kapatmak için kullanılan kısayol tuşudur. MacOS işletim sisteminde COMMAND + SHİFT + M tuşlarıdır.

CTRL + SHİFT + F; Dosya transferi için kullanılan tuşlardır. Onedrive, bilgisayardan herhangi bir dosya transferi göndermek için kullanılmaktadır. MacOS için COMMAND + SHİFT + F tuşlardır.

CTRL + SHİFT + E; Skype de sohbetleri gizlemek amacıyla kullanılan özelliktir. Yeni güncelleme arşivleme ve gizleme özelliğini bu şekilde kısayol olarak kullanabilirsiniz.

TAVSİYE VİDEO;

Günlük Skype kullanımı en üst seviyede tutmak için Skype klavye kısayolları deneyebilirsiniz. Bu konumuzda Skype klavye kısayolları nelerdir, hangi klavye tuşları en çok kullanılır konusunda bilgi vermeye çalıştık.

TAVSİYE YAZI; Skype sesli ve video arama nasıl yapılır

Konumuzla alakalı sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesini kullanarak bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. Diğer tüm konularda sorularınız için bilgisayarcıya soru sor sayfamızdan bizimle sorunlarınızı paylaşabilirsiniz. 2020-2021-2022

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın