Sponsorlu Bağlantılar

Klavye’de Kolay geri alma

59 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda bilgisayarda yapmış olduğunuz işlemini geri almanın en basit yolunu sizlerle paylaşacağız.

Word, Excel veya bilgisayarda yanlışlıkla silip geri dönüşüm çöplüğüne gönderdiğiniz dosyaları tekrar geri almak için kısayol tuşu ile kolaylıkla bu işi halledebilirsiniz.

Windows işletim sisteminde hatalarınızı geri almak için CTRL + Z tuşu sizi büyük bir zahmetten kurtaracaktır. Yanlışlıkla silinmiş, kesilmiş öğeleri tekrar geri almak için kullanılmaktadır.

Apple Macintosh kullanıyorsanız CTRL + COMMAND tuşları işinizi yapacaktır. Eğer çoklu kurtarma yapacaksanız CTRL + Z tuşlarına sürekli basmanız yeterli olacaktır. Genellik 12 veya daha fazla değişikliği geri alacaktır.

Bununla birlikte yanlışla geri almak için CTRL Z tuşlarına basarak geri aldınız fakat tekrar geriye almak, ters geri işlemi için bu sefer CTRL + Y tuşlarına basabilirsiniz.

Örnek; Bilgisayarınızın masaüstünde bir dosya oluşturun bunu silin, bu dosyayı tekrar geriye almak için CTRL + Z tuşlarına bastığınızda masaüstüne bu dosya geri gelecektir. Fakat bunu geri dönüşüm kutusundan kurtardığınız geri çöp kutusuna göndermek istediğinizde CTRL + Y tuşuna basınız.

CTRL TUŞU VE KULLANILAN KISAYOLLARI

Bu konumuzda bir dosyayı geri alma komutu olan CTRL + Z tuşları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorularınız için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2022-2023-2024-2025-2026

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın