Mobil

instagram bulanık hikaye sorunu çözümü

instagram bulanık hikaye sorunu çözümü

Merhabalar, bu konumuzda instagram bulanık hikaye sorunu ve çözümleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Instagram fotoğraf ve video paylaşımına adanmış eğlenceli bir sosyal medya platformudur. Sonrasında 24 saatliğine 16 saniyelik video veya fotoğraf paylaşımını paylaşmak için hikaye özelliğini çıkararak kullanıcıların sadakatini sağlamaktadır.

Bu konumuzda bulanık hikaye sorunları hakkında sizlerden gelen şikayetler üzerinde bu yazımızı paylaşmaya karar verdik. Instagram hikayenizde gönderdiğiniz resim veya videoları bulanık olduğu ve hevesli instagram kullanıcıları için can sıkıcı olmaktadır.

INSTAGRAM HİKAYELERİ NEDEN BULANIK

İnstagram hikayelerinin bulanık olmasının gönderilerin kalitesini kaybetmesinin nedeni görsellerin en ve boy oranının yanlış olmasıdır.

En boy oranına uyulmadığında ınstagram resimleri sıkıştıracak ve bu da kalitenin bozulmasına neden olacaktır. 1 MB üzerindeki gönderi dosyaları sıkışacağı için hikaye kalitesi de düşecektir.

Instagrama gönderdiğiniz görsellerin kalitesinin bozulmasını önlemek için dosya boyutu 1 MB’nin altında resimler ve doğru en-boy oranında sahip olduğundan da emin olunuz.

İnstagram hikaye boyutu olarak ayrıca https://ademocut.com/instagram-hikaye-boyutu-ne-olmali/ yazımızı da okuyabilirsiniz.

1080*1920 piksel en boy oranı ile sınırlandırılmıştır. Bu oranın üstüne çıktığında görseller sıkıştırmaya gideceği için doğal olarak resimlerde kalite olarak bulanıklık çoğalacaktır.

İnstagram resimleri sıkıştırmasının başlıca nedeni, fotoğraf yükleme, ağ bağlantılarını optimize etmek ve yer kaplama konusunda kullanıcı deneyimi için hikayelerimizi bulanıklaştırmaktadır. Hikaye yükleme kalitesini değiştirmenin bir yolu yok, hepsi çektiğiniz kameranın kalitesiyle alakalıdır.

TAVSİYE YAZILAR;

İNSTAGRAM KAPATILAN HESAPLARI GERİ ALMA

İKİ FARKLI İNSTAGRAM HESABI AÇMA

BİRDEN FAZLA VİDEO TEK VİDEO İLE BİRLEŞTİRME

INSTAGRAM ŞİFRENİZİ GÜVENLİK AMAÇIYLA DEĞİŞTİRDİK

İNSTAGRAM YARDIM VE DESTEK HATTI

Bu nedenle hikayelerde kalitenin kayıp olmaması için 9:16 oranında tutmanız gerekmektedir. 1080*1920 piksel olarak ayarlayınız.

TAVSİYE VİDEO;

Bu konumuzda instagram hikayelerinde bulanıklık sorunu nasıl çözülür, nasıl düzelir konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorumlar sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL