Mobil

instagram hikaye boyutu ne olmalı?

instagram hikaye boyutu ne olmalı?

Merhabalar, bu konumuzda günlük hayatımızda sık kullandığımız sosyal ağ’lardan instagram hikaye boyutu ne olmalı? instagram hikaye ölçüleri ne kadar olmalı bununla ilgili merak edilen konular da bilgi vermek istiyoruz. WhatsApp, Facebook, Snaphat ve Instagram’da durum, hikaye, stories paylaşımları aldı başını gitti bu tür 24 saat süreli geçici paylaşımlar da akıllı telefonların kameralarından çekerek yada instagram gibi uygulamalarda 24 saat süre içinde önceden kayıtlı fotoğraf, videoları yükleyerek paylaşabilirsiniz.

instagram hikaye boyutu ;

Bazen önceden yüklenmiş resimleri yada videoları instagram hikayesine yüklediğiniz de yüklenen görsellerin tam almadığını resimlerin yarım yada bir bölümünün çıkmadığını görülmüştür. Acaba instagram hikaye boyutu ne olmalı? , bu fotoğrafların tam boyutta çıkmasını sağlamak gerekmektedir. Instagram hikaye yüklenen resimlerin en – boy ölçüleri ne kadar olmalı, bununla ilgili ölçeklendirme olur mu? bu tür sorular soru & cevap bölümünde sıklıkla sorulmaktadır. Sizin’de sorularınız varsa bu sayfamızı kullanabilirsiniz. instagram hikayesine yüklenen fotoğraflar nasıl uygun hale getirilir? hikaye ölçüleri ne kadar? şimdi sizlere bu konuda içinde vermeye başlayacağız. 

instagram hikaye ölçüleri?

Akıllı telefonlarda instagram hikayesinde kullanacağımız fotoğraf ölçüleri, fotoğraf boyutları 9:16 boyutunda resimleri sığdırabilirsiniz. Uygulama’da paylaşacağınız görsel materyalleri 9:16 boyutunda ölçeklendirme yaparsanız resmin tümünü instagram hikaye’ye sığdırarak gösterebilirsiniz.

instagram hikaye boyutu en boyu 1080px, yüksekliği 1920px ölçülerinde uygularsanız tümünü stories’de gösterebilirsiniz. Akıllı cep telefonlarında çekilen resimler dik konumda olduysa zorlanmadan paylaşım içinde kırpma olmadan rahatlıkla hikaye bölümünde tümü görünecektir. Fakat cep telefonun kamerasını yatık şekilde tuttuğunuzda bu resimler için kırpma işlemini yapmanız gerekecektir.

video boyutu ; 1280×720 ( 720p standart HD Kalitesini 16:9 ) boyutlarında instagram hikayesinde kırpma olmadan görünecektir.

instagram hikaye boyutunu ayarlamak için bazı üçüncü parti yazılımlar kullanabilirsiniz. Bunun için tüm resmi hikaye içine sığdırmak için kullanacağınız programlar IOS ve Android cihazlarda NoCrop for Instagram Story, Insta Square Maker , NoCrop – Full size IG photos, InstaSize uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar yardımı ile telefonda film rulosu içinde kayıtlı fotoğrafları instagram hikayesi boyutuna getirerek, sığdırma yaparak instagram stories’de kolayla paylaşabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

instagram hikaye boyutu ne kadar, instagram hikaye ölçüleri, instagram hikaye ölçüleri ne olmadı, instagram hikaye resim boyutları, instagram stories fotoğraf boyutları, instagram stories resim ölçüleri ne kadar, instagram hikaye boyutlandırma, instagram hikayenin ebatı , ölçütlendirme, ölçeklendirme, instagram story size

YORUMLAR (3)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

  1. Ali diyorki:

    Merhaba,
    NoCrop for Instagram Story, Insta Square Maker , NoCrop – Full size IG photos, InstaSize bu programların hepsini denedim. Normal paylaşım yerinde dediğiniz gibi hem video hem de fotoğrafı kırpmadan paylaşılacak duruma getiriyor. Ancak bu programlardan hikaye kısmına erişemiyorum. Bir videoyu ayarlatıyorum paylaş kısmında normal paylaşım yeri açılıyor. Hikayede paylaşamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL