Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda siteleri eklentisiz mobil responsive görüntüleme

42 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda webde bir siteye girdiğinizde bunu mobil görüntülemek istediğinizde eklentilere ihtiyaç duymadan mobil görüntüleme ile nasıl bakabiliriz konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Genellikle bu konuda uygulama geliştiricileri, Web geliştiricileri sıklıkla bu uygulamaya başvurmaktadır. Web sitenin internet üzerinde ve mobil cihazlarda görünürlüğüne bakmak için internet tarayıcılarda eklenti kullanarak gerçekleştirilmektedir.

Fakat hiçbir eklenti kullanmadan Chrome tarayıcınızda internet sayfalarının mobil cihazlarda nasıl görüneceğine bakabilirsiniz. Bizde bu konumuzda Mobil Responsive Eklenti kullanmadan nasıl görürüz bunu vermeye çalışacağız.

CHROME EKLENTİ OLMADAN RESPONSİVE GÖRÜNTÜLEME

Kullandığınız Chrome tarayıcınızda mobil görüntülemek istediğiniz siteyi açıyoruz. Açtıktan sonra F12 tuşuna bastığımızda Chrome Geliştirici Araçlar kısmıyla sayfamızı açıyoruz. Sayfamızın faremizin sağ tuşu ile açtığımızda “incele” kısmıyla da giriş yapabiliriz.

Yukarıda gibi bir geliştirici sekmesi açılacaktır. Bu tabloda mobil cihaz simgesine bastığınızda Chrome hiçbir eklentiyi kullanmadan web sayfasını mobil görüntüleme ile nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Son zamanlarda Chrome eklentisi olarak kullanılan bu tür eklentiler güvenlik nedeniyle devre dışı bırakılıp işlevi kaybolmuştur.

Bu verdiğimiz metot en sağlıklı yöntem olarak kullanabilirsiniz. Bu konumuzda web siteleri Chrome de eklenti kullanmadan Mobil Responsive şeklinde görüntüleme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Konumuzla ilgili sorular için sayfamızın hemen altında yorum sekmesinden bizimle paylaşabilirsiniz. KOD: 2021-2022-2023-2024-2025

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın