Sponsorlu Bağlantılar

instagram action blocked hatası ve çözümü

7.940 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda instagram da yaşanan sorunlardan biri olan instagram action blocked sorunu ve nasıl çözülür konusunda sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

instagram action blocked hatası Türkçe karşılığı olarak “eylem engellendi” konusunda karşılık gelmektedir. Bununa diğer adıyla da “geçici olarak engellendiniz” hatası olarak da isimlendirebilirsiniz.

Bu sorun instagram da bazen sıklıkla kullanıcılar arasında yaşanan problem olarak söyleyebiliriz. Bu sorunun yaşanma nedenleri, neden yaşanır konusunda instagram kullanıcıları arasında merak uyandırmaktadır.

İnstagram da eylem engellendi yani karşınıza çıkabilecek İngilizce olarak gördüğünüz de instagram action blocked uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Instagram topluluğunu korumak amaçlı olarak bazı hesapları veya belirli içerikleri kısıtlamak zorunda kalabilir. Eğer yapılan bir hata olduğunu düşünüyorsanız o zaman “sorun bildir” kısmından itiraz edebilirsiniz.

İNSTAGRAM ACTİON BLOCKED SORUNU ÇÖZÜMÜ

Eğer bu tür uyarı mesajı alıyorsanız sizlere önereceğimiz metotları deneyerek çözüm sağlayabilirsiniz fakat şunu söylemek gerekirse instagram da yapılan kural ihlalleri, topluluk kurallarına aykırı hareketlerde bulunursanız hesabınız engellenir veya kapatılabilir.

Bizim verdiğimiz yöntemler sadece çözüm önerileridir. Bunları denemek suretiyle hesaplarınızı tekrar kontrol ediniz.

 • Çok fazla kişiye istek atmak veya takip ediliyorsanız bunlar genelde üçüncü taraf yazılımlarla takipçi kasma veya beğeni kasma diyebiliriz. Bunları yapmayınız. Hesabınızı doğal yollardan büyütmeye çalışınız.
 • Fotoğraflar altında çok yorum yapıyorsanız flot denilebilir birden fazla aynı yorum paylaşmak veya limitleri zorlamak.
 • Çok fotoğraf beğeniyorsanız.
 • Üçünü taraf uygulamalar kullanmak bunlar beğeni, takipçi kasma veya takipten çıkaranları görme gibi yazılımlar olabilir bunları kullanmayın.

Bu işlemleri yapıyorsanız sürekli instagram sizi bot olarak görebilir ve hesabınızı askıya alabilir. Böylece instagram action blocked problemi yaşayabilirsiniz.

NELER YAPILABİLİR?

Yukarıda işlemleri sık sık yapıyorsanız o zaman çözüm olarak neler yapabilirsiniz. Eğer yanlışla olduğunu düşünüyorsanız instagram action blocked hatası o zaman geri bildirim yapınız. Fakat bunlardan birini yapıyorsanız o zaman şunlara dikkat ediniz.

 • İnstagram sizin ip adresinizi engelleyebilir o zaman farklı bir cihaz üzerinden farklı bir internet ağını deneyin. Wifi ağı kullanıyorsanız mobil internet kullanın veya mobil internetten bağlanıyorsanız sürekli o zaman wifi ağı kullanın.
 • 24 saat bekleyin bazı durumlarda instagram sizi geçici olarak engeller bu engellemede 24 saat bekleyin. Yukarıda verdiğimiz işlemleri yapıyorsanız sizi bot olarak olarak görecektir böyle sizi engelleyeceği için 24 saat bekleyin.
 • Üçüncü parti uygulamalara izin verdiyseniz bunları kaldırın instagram üçüncü parti uygulamalar nasıl kaldırılır bu yazımızda okuyabilirsiniz. Bu uygulamalar instagram filtrelerine takıldığı için hesabınız engellenebilir ayrıca bu üçüncü parti yazılımlar kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızın çalınmasına neden olabilir.
 • Hesabınızı Facebook hesabınız ile ilişkilendirin bunu nasıl yapacağınıza dair ipucu olarak instagram hesabı sosyal ağlara nasıl bağlanılır yazımızı okuyunuz.
 • İnstagram kurallarına mutlaka uyun ayrıca instagram limitleri mutlaka uymanızı tavsiye ederiz kurallara uymadığınızda hesabınız sıkıntıya girebilir.

Bu yazımızda instagram action blocked konusunda çözüm yollarını sizlere vermeye çalıştık. Bu sorun, hatanın nasıl giderileceğine dair ipuçlarını mutlaka dikkat ediniz.

Tavsiye Yazı; instagam da k harfi ne demek

instagram action blocked hatası hakkında sorunlarınızı bizimle paylaşmak için yazımızın altında yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

instagram action blocked hatası ve çözümü (5 Yorum)

Yorum Yaz

 1. instagram tarafından engellendim, gönderi yapamıyorum ve beğeni yapamıyorum buna çok rahatsızlık veriyor engelleme varsa lütfen engelin kaldırılmasını istiyorum.

 2. ben instagram da sizin yazdığınız nedenlerin hiç birini yapmadım fakat şifre değiştirmekten sonra oldu nedeni nedir?

 3. instagrama bir kaç kez geri bildirim yaptım fakat geri dönüş yapmadılar ne zaman dönerler veya sorun ne zaman düzelir.

 4. birisinin beni şikayet ettiğinden şüpheleniyorum acaba bununla ilgili bir nedenle blok yemiş olabilir miyim?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın