Sponsorlu Bağlantılar

Telefona izin verilmiyor hatası ve çözümü

34.290 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, Bu yazımızda sizlerden gelen sorunlardan biri olan “telefona izin verilmiyor” hatası ve bununla ilgili olarak çözüm yollarınız sizlerle paylaşmak istiyorum.

Telefona izin verilmiyor sorunu neden kaynaklıdır, bu hata nasıl çözülür? Bu tarz sorularda soru-cevap sayfamızdan bize gönderilen soruda genel olarak bu yaşanan sorun telefonun yurtdışından getirilen ve IMEI kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz.

Kullandığınız telefon modeli gözetmeksizin Android ve IOS işletim sistemli cihazlarda yurtdışından getirilen ve Ülkemizde imei kaydı olmayan telefonlarda belli bir süre sonra cihazın kapanması nedeniyle bu tür uyarı mesajı alırsınız.

Bu nedenle telefonun imei kaydı yapılması gerekmektedir. Yeni güncellenen kanunla imei kaydı için “https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-kaydet” adresi üzerinden e-devleti kullanarak ödeme yapıldıktan sonra telefonu tekrar açtırabilirsiniz.

TELEFONA İZİN VERİLMİYOR

Bunun dışında telefona izin verilmiyor hatası elektronik marketlerden satın aldığın telefonlarda da görülmektedir. Telefon kartı satın alınan telefonda çalışmayıp başka kart takıldığında çalıştığı söylenen kullanıcılarda olmuştur.

Kullandığınız operatör desteği olmayabilir şunu söylemek gerekirse Vodafone, Turkcell, Türk Telekom bunlardan birinde sim kartınız var kendi sim kartınız yerine farklı bir operatör kartı takarak deneyiniz ve çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Kullandığınız operatör ile müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Fakat ikinci el telefon aldıysanız telefonun imei başka bir telefonda kullanılmış olma nedeniyle kayıtsız görünebilir.

Bu nedenle telefon izin verilmiyor problemi alabilirsiniz. Bu sorunun asıl nedeni telefonun kayıt dışı görülmesi nedeniyle oluşmaktadır. Bu sorgulamak için “https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama” adresi üzerinden imei sorgulaması yaparak görebilirsiniz.

Yukarıda imei sorgulaması yaparak telefonun imei durumunu öğrenerek telefonu satın aldığınız yere geri iade edebilir veya telefonu kayıt ettirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın