Sponsorlu Bağlantılar

Findgofind nasıl kaldırılır?

394 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda arama motorlarından findgofind.co nasıl kaldırılır? Bu konuda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Bilgisayarda virüsler en çok web tarayıcılar üzerinde hakimiyet kurmaya çalışırlar.

Bunlardan biride reklam virüsleri ve sahte arama motorlarını kullanmak için hijacker virüsleridir. Bilgisayara yüklediğiniz ücretsiz yazılımlar, deneme programları yüklerken dikkatsizlik sonucu yüklemelerden dolayı tarayıcıları gasp eden findgofind.co ve buna benzer arama motorları internet tarayıcınızın ana sayfasına yerleşerek sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlamalarıdır.

Bizim bu konumuzda findgofind.co tarayıcıdan silme konusunda sizlere nasıl yardım edebileceğimizdir. Bu konuda aşağıdaki yönergeleri takip ederek tarayıcıdan kaldırmak olacaktır.

findgofind.co kaldırma

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

findgofind.co kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile findgofind.co temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde “http:findgofind.co” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın