Sponsorlu Bağlantılar

word’de cetvel { milimetre/inç } birimi değiştirme

3.309 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar, bu konumuzda elektronik tablo da yazı yazan kullanıcılar için word sayfasında manuel olarak gelen cetvel ölçü birimi ( santimetre ) olarak gelmektedir. Biz bu ayarı nasıl milimetre ( inç ) ayarına çevirerek kullanacağımızı anlatamaya çalışacağız.

Bunu tam tersine de yapabileceğimizi unutmayınız yani inç hesabını santimetreye, santimetreyi inç hesabına çevireceğimizi anlatacağız.

Kullandığımız word sayfasında ölçülerin gösterileceği birim olarak inç, milimetre, nokta, piko, santimetre türünde gösterebiliriz.

Word ölçü birimi değiştirme

Word cetvel ölçülerinin gösterildiği ve değiştirildiği kısma ulaşmak için şu adımları takip ederek ulaşacağız.

  • Dosya
  • Seçenekler
  • Gelişmiş
  • Ölçülerin Gösterileceği Birim

Olarak inç, santimetre, milimetre, nokta, pika ölçülerine değiştirerek kullanabilirsiniz. Word cetvel ayarını, uzunluk birimi olarak bu şekilde değiştirebilirsiniz. Bu konumuzda word cetvel uzunluk birimini değiştirme konusunda sizlere bilgi aktarmaya çalıştık.

Word cetvel gösterme ve gizleme?

word cetvel açma konusunda ribbon ayarında Görünüm > Cetvel kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Cetvel yazan yerdeki kutucuğu işaretlediğiniz de gösterilecektir. Cetveli gizlemek istediğiniz de ise bu kutucuğu tekrar işareti kaldırmanız yeterli olacaktır.

Cetveli dikey veya yatay olarak ayarlama

Word de kullandığınız cetvelin yerini değiştirerek kullanmak isterseniz, yatay cetvel veya dikey cetvel olarak kullanmak isterseniz o zaman cetvelin konumu çevirmek için Dosya > Seçenekler  > Gelişmiş > Görüntüleme > “Dikey cetveli Sayfa düzeni görünümünde göster” şeklinde onay verirseniz Word sayfasında cetvel dik posizyonda görünecektir.

Bu kutucuğu işaretlemeden cetveli etkinleştirirseniz cetvel yatay olarak görünecektir. Bu konumuzda word de cetvel ölçü birimini değiştirme , cetveli etkinleştirme ve gizleme ve cetvelin yatay, dikey konumlara getirme konusunda sizlere bilgiler aktarmaya çalıştık.

Bu konuda sorular için soru & cevap sayfamızdan veya yorumlar kısmından tüm konularda sorularınızı tarafımıza gönderebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

word cetvel göster, word 2016 cetvel ekleme, word 2010 cetvel ekleme, word cetvel milimetre, word cetvel santimetre, word cetvel inç, word cetvel piko, word cetvel nokta, word cetvel birimini değiştirme, word cetvel ölçüsü nereden değişir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın