İpUçları

“cross-news.org” virüsü nasıl temizlenir?

“cross-news.org” virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayara yüklenen ücretsiz free programlar veya internet’de herhangi bir linkten sonra tarayıcınıza bulaşan hatta tarayıcı’da ve kayıt defterinde bulaşan ve sağdan soldan reklam virüsleri görünmektedir. Bu reklam virüslerden biride “cross-news.org” yönlendirme sayfasıdır. 

Sizi tarayıcıda “cross-news.org” yönlendiren ayrıca bilgisayarda sık sık rahatsız eden reklam virüsleri nasıl temizlenir? Bunun için aşağıda çözüm yolunu vermeye çalıştım. 

cross-news.org” virüsünü kaldırmak için aşağıdaki yöntemi deneyerek kurtulabilirsiniz. İşletim sistemi Windows 10, Windows 8.1 veya Windows 7 olsan uygulama yöntemi aynıdır.

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

cross-news.org kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile cross-news.org temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://cross-news.org” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

cross-news.org nasıl kaldırılır , cross-news.org virüs , cross-news.org removel , cross-news.org nasıl silinir , cross-news.org reklam virüsü , cross-news.org kurtulma , cross-news.org silme , cross-news.org yönlendirme sayfası , cross-news.org kesin sil , cross-news.org windows 10 , cross-news.org chrome , cross-news.org mozila 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL