Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} “tr.socialnewpage.com” Yönlendirme Sayfasını Kaldırma

517 views
Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome tarayıcınızda sörf yaparken size “tr.socialnewpage.com” sayfasına yönlendiriyorsa bunun nedeni bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz programlar , demo programlar aracılığı ile bulaştıkları aşikardır. Ücretsiz programlar genelde bu tür reklam ile kar etmeyi amaç edinen programlar olduğu için bu tür yazılımlardan faydalanırlar. Bu tür programları bilgisayarınıza yüklerken dikkatli bir şekilde adımları takip ederek yükleme yapmanız gerekeceğini unutmayın.

“tr.socialnewpage.com” Nasıl Kaldırılır?

Daha önceki tarayıcı virüslerin de olduğu gibi “tr.socialnewpage.com” içinde aynı metotları uygulayacağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek uygulayın.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

tr.socialnewpage.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile tr.socialnewpage.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://tr.socialnewpage.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.
  Arama Tags & Etiket ;

tr.socialnewpage.com kaldırma , tr.socialnewpage.com virüs , remove tr.socialnewpage.com , tr.socialnewpage.com nasıl silinir? , tr.socialnewpage.com kurtulma , tr.socialnewpage.com temizleme

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın