Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} görev veya başlat çubuğu çalışmıyor

15.882 views
Sponsorlu Bağlantılar

Asus marka dizüstü bilgisayarımda Windows 10 yüklü ve  başlat çubuğu veya görev çubuğu üzerinde bulunan pil , ses simgesi , bağlantı simgesi de dahil olmak üzere bu simgelere tıklayınca açılmıyor bu sorunun virüs ile alakalı mı yoksa başka bir sistem hatasından kaynaklı mıdır. Bu soruna Başlat Düğmesinin de çalışmıyor ilave edebiliriz.

Başlat çubuğunu çalıştırmak için fare ile tıkladığımızda yanıt vermeme gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorun nasıl çözülür nasıl giderilir bununla ilgili farklı adımlar ile çözüm bulmaya çalışalım.

Başlat Çubuğu Açılmıyor Hatası

* Yarıda kalan bir Windows güncellemesi var ise Windows Update  yeniden başlatarak tekrar sistemin güncellemesini yapınız.

* Görev veya başlat çubuğu açılmıyor ve bu sorun durup  dururken yaşanmış ise Windows güncellemesinden kaynaklı olarak donanım ve Windows uyumsuzluk nedeni ile olabilir. Windows update yapıldığında son güncellemeleri geri alarak bunu düzeltmeye çalışalım. Son Güncellemeler nasıl geri yüklenir bununla ilgili olarak aşağıdaki link size yardımcı olacaktır.

>> Windows Güncellemeleri Nasıl Geri Alınır? <<

* Windows 10 işletim sistemi kullananlar için farklı bir çözüm yolu “powershell” komutu ile çözüm yolu . Bilgisayarın Alt + R tuş takımını kullanarak çalıştır penceresini açalım. Çalıştır penceresine cmd komutunu yazın ve entere basın dos penceresi açılacaktır bu dos ( command ) yerine powershell yazarak enter tuşuna basınız.

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

kırmızı renkli kodu başlangıç ve sondaki (“) işaretini kullanmadan bu komut  satırına yapıştırın ve enter tuşuna basarak işlem akışını gerçekleştirin. işlem bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın büyük bir olasılık ile bu sorun çözülecektir.

Başlat Çubuğu Çalışmıyor Sorunu ;

* Diğer çözüm yolu ile devam edelim Ctrl + Shift + Esc  tuşlarını kullanarak “Windows Grev Yöneticisi” çalıştıralım  , işlemler bölümünden “explorer.exe” dosyasını sonlandırın. Ardından win + r çalıştır penceresini açın ve buraya “explorer.exe” komutunu yazın ve enter basınız.

* Son kesin çözüm diyebileceğim yol , görev çubuğu sorunu aldığınız tarihin öncesine sistem geri yüklemek olacaktır. Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır? konusunu detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Arama Tags & Etiket ;

başlat çubuğu çalışmıyor windows 10 ,  başlat çubuğu çalışmıyor windows 7 ,  başlat çubuğu açılmıyor hatası ,  başlat çubuğu çalışmıyor , görev çubuğu çalışmıyor , görev çubuğu açılmıyor , Windpws Xp , Windows 8

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüm} görev veya başlat çubuğu çalışmıyor (1 Yorum)

Yorum Yaz

 1. [Ctrl]+[Shift]+[Escape] ile Task Manager’i açın
  sonra yeni görev fakat altındaki kutucuğu da işaretleyip
  cmd yazın

  önce şunu yapıştırıp enter: net user Admin123 MyPassword /add
  sonra bunu yapıştırıp enter: net localgroup Administrators Admin123 /add

  sistemi yeniden başlatın Admin123 sizin yeni hesabınız olacak ve tüm dosyalarınızı içinde barındıracak. Giriş şifreniz MyPassword sonradan kullanıcı hesaplarından diğer hesapları (direkt olarak bu kullanıcı ile açılsın diğer kullanıcıları görmeyeyim diye) ve şifreyi isterseniz kaldırabilisiniz.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın