Sponsorlu Bağlantılar

Google Chrome Arayüzü Dili Nasıl Değişir?

4.358 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dünyaca en çok kullanılan popüler tarayıcılardan olan Google Chrome dili nasıl değişir? konusu üzerinde duracağız. Mevcut olarak tarayıcı indirdiğiniz’de Türkçe Dili olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat siz farklı bir dil’de kullanmak istediğiniz’de bunu değiştirmeniz gerekebilir. Bu dil ayarını değiştirmek ve yeni diller eklemek oldukça kolaydır.

Bu yeni dil ( language ) ekleyerek istediğiniz ülkenin dilini kullanabiliyorsunuz fakat bu ayrı diller için paket şeklinde ineceği için sabit diskinizde boş alanın olması gerekiyor yada kullanmadığınız dilleri kaldırarak yeni diller eklemeniz mümkündür.

Chrome Dili Nasıl Değişir?

Chromenin dilini değiştirmek için “chrome://settings/languages”  kodunu Chrome tarayıcınıza yapıştırın. veya Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster >

google chrome dil ve giriş ayarları

 

Bu adımları takip ettikten sonra Dil ve giriş ayarları… butonu giriyoruz. Buradan şimdi diğer açılacak pencerede dil seçeneği sırasına geldi.

google chrome dil ve giriş ayarları2

Burada kullanmak istediğiniz yabancı dil seçebilirsiniz , seçtikten sonra üzerine geliyoruz ve bir kere basmamız yeterlidir ve Google Chrome için bu dili kullan butonu kullanıyoruz.  Eğer burada tercih ettiğiniz dil mevcut değilse yoksa , o zaman hemen alda Ekle Butonu kullanıyoruz.

google chrome dil ekle

 

Dil ekle adımından Dil : kısmından kullanacağınız dil seçebilir ve kullanabilirsiniz. Yeni bir dil ekledikten sonra tarayıcı kapatın ve açınız ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Dil Ekleme Video Anlatım;

Arama Tags & Etiket ;

google chrome dil değiştirme , google chrome dil ayarı , chrome dil nasıl değişir , dil değiştirme chrome , chrome dilini değiştirme , dil nasıl eklenir , chrome dil paketi yükleme , dil ekleme nasıl uygulanır

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Google Chrome Arayüzü Dili Nasıl Değişir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. İng bilmeyen biri Olarak Çok sıkıntı Çektim.Güzel Paylaşım Ama Google Kurulduğunda İng OluyorDil vegiriş ayarları yerine İng yazsaydınız Keşke

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın