Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} search.onesearch.org Arama Motorunu Kaldırma

257 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarın tarayıcılarını  etkileyen yönlendirme sayfası search.onesearch.org arama motorunu nasıl sileriz , konusu üzerinde anlatım yapacağım.

search.onesearch.org  ve buna benzer tarayıcı gasbı yani hijackersler genelde bilgisayara yüklenen ücretsiz programlara gömülü bir şekilde tarayıcılara virüs gibi bulaşır. search.onesearch.org kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyerek kurtulma çözümü bulabiliriz.

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

search.onesearch.org kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile search.onesearch.org temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://search.onesearch.org uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama tags & Etiket ;

search.onesearch.org kaldırma , search.onesearch.org kurtulma , search.onesearch.org nasıl silinir , search.onesearch.org nasıl kaldırılır , remove search.onesearch.org , search.onesearch.org  chrome , search.onesearch.org  virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın