Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} s.coldsearch.com Arama Motoru Nasıl Kaldırılır?

513 views
Sponsorlu Bağlantılar

İnternet üzerinden indirdiğiniz ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan sahte arama motorlarından biri olan ve Google Chrome , Mozilla – Firefox , Explorer , Yandex gibi tarayıcılara bulaşan “s.coldsearch.com” yönlendirme sayfasını tarayıcı her açtığınızda sizi bu sayfaya kullanmanız için zorlar.

s.coldsearch.com arama motorunu nasıl kaldırırız ? bunun için sizlere vereceğim aşağıdaki çözüm yolunu kullanarak tarayıcılarınızdan kurtulmuş olursunuz.

s.coldsearch.com nasıl kaldırılır ?

bunun için iki farklı yol ile kaldırma seçeneğimiz mevcut , bununla ilgili olarak şimdi kurtulma yöntemlerini deneyelim.

Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

s.coldsearch.com  kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile s.coldsearch.com  temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde http://s.coldsearch.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

s.coldsearch.com nasıl silinir , s.coldsearch.com nasıl temizlenir , s.coldsearch.com chrome , s.coldsearch.com virüs , s.coldsearch.com nasıl kaldırılır , remove s.coldsearch.com  , hijackers , virüs kaldırma ,

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın