Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} find.rockettab.com Nasıl Kaldırılır ?

476 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarına bulaşan ve sizi “find.rockettab.com” arama motoru veya diğer arama motorlarına yönlendiren hijackers virüsleri nasıl kaldırılır ? bununla ilgili çözüm yolunu sizlere vereceğim. Bu tür arama motorları genelde bilinçsiz olarak internet üzerinden indirdiğiniz ücretsiz programları bilgisayarınıza yüklerken bulaşırlar ve tarayıcınızın yapısını değiştirirler.

Böylece tarayıcı – web browser her kullandığınızda sizi “find.rockettab.com” arama motorlarını kullanmaya zorlar. Bu yazımızda “find.rockettab.com” nasıl silinir ? konusu üzerinde bilgilendireceğim. Aşağıdaki yöntemleri kullandığınızda “find.rockettab.com” arama motorundan kurtulmuş olacaksınız.
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

find.rockettab.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile find.rockettab.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://find.rockettab.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

find.rockettab.com virüs , find.rockettab.com chrome , find.rockettab.com removel , find.rockettab.com nasıl , find.rockettab.com kaldır , find.rockettab.com problemi

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın