Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüm} signal cable disconnect hatası

5.235 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayar’da hatalardan biride signal cable disconnect hatasıdır. Bu hata Monitör ile Bilgisayar üzerinde ekran kartı ile bağlantıyı sağlayan kablonun bağlı olmadığından dolayı size signal cable disconnect sorunu olarak karşınıza çıkabilir. Fakat bazı arkadaşlar bu kablonun bağlı olduğunu ve böyle problem yaşandığını söylemektedir.

Bu hata Kablo değil hatası olarak algılayabiliriz. Bu sorunun çözümüne gelince eğer kablodan kaynaklı bir olabileceği gibi donanım parçalarının vermiş olduğu hatalardan kaynaklı olarak bu sorun yaşanabilir.

vga bağlantı kablosu

Signal cable disconnect Nasıl Çözülür ?

* monitör kablosunu kontrol ediniz , yerinden çıkmış veya kopuk olabileceği için bu tür no singal gibi ekran görüntü gelmiyor sorunları yaşanabilir.

* Bilgisayarın donanım parçaları yanmış olabilir , ekran kartı , anakart , işlemci bu tür donanımlar arızalı ise bilgisayara sinyal gitmeyecek dolasıyla signal cable disconnect error hatası alacaksınız.

* Ram sorunlu olabileceği için bunları bilgisayar kapalı iken yerinden çıkartın ve iki ram kullanıyor iseniz teker teker deneyiniz arıza olup olmadıklarını kontrol edin.

Kısaca Özetlemek gerekirse Monitör , Bilgisayar kasasından sinyal alamadığı sürece size signal cable disconnect yazısını verecektir . O yüzden monitör kablosu dahil olmak üzere sistem üzerinde bulunan donanımları teker teker deneme yanılma ile test ediniz bunlardan birisi arızalı olursa bu sorun kesin yaşanır.

Arama Tags & Etiket ;

signal cable disconnect hatası , signal cable disconnect sorunu , signal cable disconnect çözüm ,signal cable disconnect error , signal cable disconnect fixet , signal cable disconnect nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın