İpUçları

{ Çözüm } fanli90.cn Tarayıcı Virüsü Nasıl Silinir?

{ Çözüm } fanli90.cn Tarayıcı Virüsü Nasıl Silinir?

Bilgisayarda en çabuk ve hızlı bir şekilde virüs bulaşan program web tarayıcılardır. Google, Yandex, Explorer, Safari veya bir başka kullandığınız tarayıcıda bilgisayara yüklediğiniz bir demo programlar veya ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşan tarayıcı virüslerinden biride “fanli90.cn” yönlendirme sayfasıdır.

Siz web tarayıcı her açtığınızda sizi “fanli90.cn” sitesine yönlendirir böylece can sıkıcı bir durum almaktadır. Bu konumuzda “fanli90.cn” nasıl kaldırılır , “fanli90.cn” nasıl silinir? bu konuda bilgi vermeye çalışacağım. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu yönlendirme sayfasını kaldıralım.

Tarayıcıdan “fanli90.cn” Nasıl Silinir?

 
Bilgisayar Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır bölümünden bilgisayarda yüklü ama ne olduğunu bilmediğimiz karışık karakterli programlar var ise jjkghgfd gibi veya search gibi programlar var ise bunları kaldıralım.

Chrome Temizleme Aracı ;

Bu program Google Chrome ile ilgili sorun yaşadığınız programları kaldırmak için kullanılacaktır. Bu programı ‘https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/‘ adresinden indirip kullanabilirsiniz.

1-ADIM ;

fanli90.cn kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile fanli90.cn temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde “http://www.fanli90.cn” uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki Konu başlıklarını inceledikten sonra Son Adım olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

fanli90.cn nasıl temizlenir , fanli90.cn virüsü kaldırma , fanli90.cn chrome , fanli90.cn remove , fanli90.cn nasıl silinir , fanli90.cn kurtulma , fanli90.cn yönlendirme sayfası , fanli90.cn temizleme 

YORUMLAR (3)

Küfür, hakaret, onur kırıcı cümleler veya imalar, dini inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.

  1. Murat Temiz diyorki:

    Final Solution ”Selam Herkese Arkadaşlar (Fanlı90cn)’den Kurtulmanın Tek Yolu Zemana-Antimalware Başıma Geldi Ve Sonunda Bu Program Sayesinde Kurtuldum Vermiş Olduğum Site Adresinden Zemana-Antimalware Programını Yükleyebilirsiniz “zemana-antimalware”

  2. bayram diyorki:

    hocam yormayın kendinizi bu virüs anca unhackme adlı programla siliniyo bizzat denedim ve kurtuldum.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL