yavru kedi sahiplenme

{Çözüm} 0xc0000225 mavi ekran hatası

2.343 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızı yavaşlatan ve mavi ekran hatalarını almamızı sağlayan en çok sorunlardan biride sürücü kaynaklı hatalardır. Bir donanım sürücüsü doğru yüklenmediğinde veya donanım arızalarında bluescrenn ( mavi ekran ) problemleri ile karşılaşırız.

Bu sorunlardan biride 0xc0000225 hatası‘dır. Gerekli aygıta erişilemediği için ön yükleme başarısız gibi hatalar verebilir. bu hataları çözmek için aşağıdaki adımlar size yön verecektir. 0xc0000225 nasıl çözülür bununla ilgili olarak adımları takip edelim.

0xc0000225 Sorunu Nasıl Çözülür ?

ilk önce denemenizi istediğim bir nokta bios ayarlarınızı sıfırlayarak tekrar denemeniz olacaktır. Eğer kurulum yapıyor iseniz kurulum Cd değiştirin üzerinde çizik var ise hatalı ve eksik dosya yüklemenizi ve sorun yaşamanızı sağlar. Eğer programlarda hata alıyor iseniz şimdi adımları takip edelim.
* DicrectX11 Güncellemesini Yapınız.

* ilk önce bilgisayarımızda eski sürücüleri kaldıralım bunun için aşağıdaki konu başlığı size yardımcı olacaktır. Bilgisayarımızdaki Eski sürücüleri https://ademocut.com/bilgisayarda-bulunan-eski-yuklu-surucu-drivers-kaldirin/ linki size yardımcı olacaktır.

* Bilgisayarımızda Eski sürücüleri kaldırdık’dan sonra ekran kartı sürücüsünü en güncel hali ile yükleyelim yani güncelleştirelim.

* Bilgisayarımızda Eski sürücülerin bıraktığı çöp girdileri kayıt defterinden silmek için Ccleaner Programı kullanalım bu programı indirmek ve nasıl kullanılacağını  https://ademocut.com/bilgisayarinizdaki-gereksiz-dosyalari-silme-kayit-defteri-registry-gereksiz-girdileri-silme/ adresinde inceleyebilirsiniz.

* Windows İşletim Sistemini güncellemeye deneyiniz Son dosyaları güncelleştirin.

* Bilgisayarınız Sabit Disk’de bozukluk olup olmadığını kontrol ediniz Bu dosyalarda bozukluk olup olmadığını Bilgisayarım >> C: Disk Üzerinde sağ tuş ile özellikler bölümüne ve arkadaşından

disk hata denetimi

 

Araçlar Sekmesi >> Şimdi Denetle adımlarını takip ederek disk üzerinde bozukluk var mı yok mu inceleyebilirsiniz. veya bir başka yöntem ise https://ademocut.com/chkdsk-f-disk-hata-denetleyicisi-nedir-nasil-kullanir/ konusunu inceleyerek dos komutları ile yapabilirsiniz.

* Bozuk ram ( bellek ) test yaparak ram bozukluk olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için ramleri kasadan teker teker çıkartıp deneyiniz eğer bozuk ram ise bu saten hata verecektir.

* Bilgisayarınızı Bir Antivirüs yazılımı ile derinlemesine taratın bilgisayara yerleşerek bir virüs ise 0xc00000e9 hatasını verdirebilir.

* Bilgisayarınızda otomatik ve manuel yapmış olduğunuz güncellemeler ile bu hatayı alıyor iseniz sistem geri yüklemesi yapınız. Bununla ilgili olarak sistem geri yüklemesi nasıl yapılır? video’da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınızdan son yapılan update güncellemelerini nasıl kaldırabilirsiniz bununla ilgili olarak daha önceki konuyu https://ademocut.com/windows-update-guncellestirmelerini-kaldirabilir-miyim/ adresinden inceleyenin.

* Son yöntem ise bilgisayarınıza temiz bir işletim sistemi kurulumu olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

0xc0000225 Windows 7 , 0xc0000225 Windows 8 , 0xc0000225 Windows 10 , 0xc0000225 nasıl çözülür , 0xc0000225 error , 0xc0000225 problem

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın