Sponsorlu Bağlantılar

hal.dll hata ve çözümü

1.548 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu konumuz’da hal.dll sorunu üzerinde duracağız. ilk önce hal.dll ne işe yarar bunun hakkında bilgi paylaşımında bulunmak istiyorum. Hal.DLL dosyası donanımlar arasında iletişim kurmayı sağlayan bir kütüphane dosyasıdır. Donanım arasında uyumsuzluk veya sürücülerin eksik olması nedeni hal.dll problemi yaşanmaktadır. Bu hal.dll dosyasını Windows\System32\Hal.dll içerinde bulunmaktadır. Ayrıca bu dosya zarar görmüş veya silinmiş ise sorunu yaşamakta olabilirsiniz.

Hal.Dll Hatası Nasıl Çözülür?

ilk önce bu dosyayı “http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal” adresinden bilgisayarınıza indiriyoruz. Eski olan hal.dll dosyasını bir yere kopyalayın yani yedeğini alınız. Daha sonra aşağıdaki adımları takip ederek işlemi çözmeye çalışalım.
(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7)    C:\Windows\System32

Klasörü içine atıyoruz ve Win + R çalıştır komutunu açıyoruz ve aşağıdaki kodu yazıyoruz.

dll hatası

 regsvr32  hal.dll

Bu komutu yazıp enter tuşuna basıyoruz ve bilgisayarımızdaki programı veya oyunu yeniden başlatıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatmak faydalı olacaktır.

Arama Tags & Etiket ;

hal.dll hatası Windows 8 , hal.dll Sorunu Windows 7 , hal.dll problem Windows 10 , hal.dll nasıl çözülür , hal.dll error , hal.dll nasıl çözülür

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın