Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarda Bulunan Eski Yüklü Sürücü ( Drivers ) Kaldırın

30.010 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows İşletim sistemleri yada diğer işletim sistemleri ile bilgisayar donanımlarının uyumlu çalışabilmesi Driver ( sürücü ) ihtiyaç vardır. bilgisayarlarınıza yeni bir donanım eklediğinizde Mutlaka o donanımın bir sürücüsü olur bu sürücüler Cd içerisinde yada Tak çalıştır özelliği olarak cihazlar üzerinde gelir.

Bilgisayarınızda İşletim sistemlerinin yada Donanım üreticilerinin Bu sürücüleri sık sık güncelledikleri görünür , yada siz yeni bir donanım bağladınız ve bunun yeni sürücüsünü yükledik den sonra eski sürücüler bilgisayarınızda kalırlar. Bu zamanlar bilgisayarınızın zamanla yavaşlamasına sebebiyet verebilir!..

Bilgisayarımızda Bu Eski Sürücüleri Kaldırmamız mümkündür. Bu Eski sürücüleri Kaldırarak bilgisayarımızı bir nebze olsun hızlandırabilir ve rahatlata biliriz. Peki bilgisayarımızdaki Eski Sürücüleri Nasıl Kaldırabiliriz. ?

Bilgisayarımızda Win + R Tuşları Çalıştır Penceresini Açıyoruz ve cmd komutu yazarak Dos penceresini açıyoruz buraya “” SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1 ” komutunu yazarak Enterliyoruz.  Daha Sonra Bilgisayarım Simgesi Üzerine sağ fare tuşu ile özellikler bölümüne giriyoruz ve Yönet Yazan kısmına giriyoruz.

Bilgisayar Yönetimi Kısmına giriyoruz > Aygıt Yönetici kısmına giriyoruz faremiz ile sağ tuş yaparak ” Gizli Aygıtları Göster ” sekmesini seçiyoruz.

Gizli Aygıtları Göster

 

 

Bu Kısmına Girdikden sonra Eski sürücüleri tespit etmek için Simgelerin soluk renk’de olduğunu göreceksiniz. Solun Renkteki sürüclerin üzerine geldik’den sonra Faremizin sağ tuşu ile açtık dan sonra Kaldır butonu ile Eski sürücüleri kaldırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayarda Bulunan Eski Yüklü Sürücü ( Drivers ) Kaldırın (11 Yorum)

Yorum Yaz

  1. GERÇEKTEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İŞİME YARADI.KESİNLİKLE SİZ DE YAPABİLİRSİNİZ.BU ARADA KODU YAZDIM İŞE YARAMADI AMA BEN DE BİLİGİSAYAR YÖNETİMİ YAZDIM İŞE YARADI.

  2. Merhabalar benim pc hata veriyor abicim yardim edin lütfen aygıt hatasi veriyor ve hiç açılmıyor

  3. Merhaba bende de bu hatayı veriyor ama sizin dediklerinizi yapamıyoeum çünkü açıldıktan kısa bir süre sonra yine aynı hatayı veriyor ve daha bilgiaayar kendine gelemediği için dediklerinizi yapamıyoeum bir çözümünüz varmıdır

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın