Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Açılış Ekran Şifresi Kaldırma

20.799 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar , Bu konu için daha önceden Windows 8 Açılış şifresini  nasıl kaldırılır olarak hazırlamıştım. Allah Windows 10 içinde nasip etti inşallah bundan sonra Microsoft yeni işletim sistemleri çıkardığında bizde tekrar bu konuları ele almaya başlayacağız. Windows 10 kurulumu yaparken sizde istenen şifre , Windows 10 kurduğunuzda oturum açmak için veya bilgisayarınızı ger defasında açtığınızda karşınıza çıkmaktadır. Her defasında şifre girerek oturumu açmak can sıkıcı bir durum olduğu için bunu ortadan kaldırmak gerekir.

Windows 10 açılış şifresi nasıl kaldıracağız?

Bilgisayarın açılışında her defasın’da sizden şifre sormasını istemiyor iseniz işleme hemen başlıyoruz. Bilgisayarımızda çalıştır penceresini açalım Win + R kısayol tuşlarını kullanarak daha sonra açılış penceresine ise aşağıdaki komutu yazarak enter basalım.

Video Anlatım : 

Resimli Anlatım : 

windows 10 açılış parolasını kaldırma

 

netplwiz

Bu komutu yazıp entere basıyoruz ve size kullanıcı hesapları penceresi açılacaktır. Burada ise oturumu hangi kullanıcı ile açıyor iseniz. o kullanıcı üzerine geliyoruz.

windows 10 parola giriş şifresini kaldırma

 

Yukarıda örnek resim olduğu gibi “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir.” yazısı önündeki kutu içerisindeki tik işaretini kaldırdığında sorun çözülmüş olacaktır. Böylece Windows 10 açılış’da şifre sormayı kapatmış, kaldırmış olacaksınız. Eğer açılışta sizden parola soran bu sinir bozucu işlemi kapatmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Windows 10 Açılış Ekran Şifresi Kaldırma (9 Yorum)

Yorum Yaz

  1. o tiki kaldırıp tamam dediğimizde bizden yeni bir kullanıcı adı ve şifre adı girmemizi istiyor oraya ben kendi şifremi girdim bilgisayar açılırken hem yazdığım kullanıcı hesabını soruyor hemde farklı bir hesap olarak mail adresim ve şifre soruyor

  2. benim pc asusf81s acılısda siyah ekranda password istiyor passwordu biliyorum ama passwordsuz nasıl girerim

  3. sorun bendede vardı yerel hesap ile oturum açmanız gerekiyor ayarlar bilgileriniz kısmında bunun yerine yerel hesap var tıklayın orda kendi mail şifrenizi girin sonrasında parolayı boş bırakın tamamdır..

  4. Merhaba belki yardımcı olurum. Ben format atarken o kısımda yanlış şifre girdim ve şimdilik atla diyince bir daha şifre sormadı.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın