Sponsorlu Bağlantılar

GO HD virüsü nasıl kaldırılır?

8.314 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yüklediğimiz ücretsiz programlar veya kimlik doğrulaması olmayan programları yüklerken bulaşan virüsler ve tarayıcı gasbı başımızın belası olur ne yaparsanız yapın tarayıcıların sağın’dan solun’dan reklam virüsleri çıkarırlar bunlar zaman ile bilgisayarımızın yavaşlamasına’da sebep olurlar peki go hd nasıl silinir bununla ilgili olarak size hazırladığım video ve resimli paylaşım ile anlatacağım.

Sürekli sahte uyarlar veren ve sizi bazı sitelere yönlendirmeye çalışan bu virüsü iki farklı yol ile kaldırmaya çalışalım.

1-ADIM :

Daha önceden portalsepeti için hazırladığım video izleyerek go hd virüsünden kurtulmak için bu adımları uygulayabiliriz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyiniz.

2-ADIM ;

* Bilgisayarımızın Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır  bölümüne giriyoruz ve burada bilmediğimiz programları genelde karışık karakterli programlar ve search gibi bilmediğimiz programları kaldıralım.

* Bilgisayarımızı AdwCleaner programı yardımı ile temizlik yapalım. Bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdwCleaner programı ile derinlemesine tarama yapalım.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

* Bilgisayarım > C:\Windows\System32\GroupPolicy  klasörü üçerisine giriyoruz ve burada Machine klasörü içerisindeki tüm dosyaları siliyoruz. Bu klasörü göremiyorsanız gizli dosyaları göster etkinleştirin.

Gizli dosyalar nasıl gösterilir ;

 

* Win + R tuşları yardımı ile çalıştır penceresini açalım ve “appdata” komutu yazalım ve buradaki roaming klaösörü içerisinde bilmediğimiz programlar var ise temizleyelim.

adw

 

Bilgisayarımızın tarayıcı özelliklerini girelim ve burada hedef kısmındaki url uzantılarını temizleyelim.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi , hedef kısmındaki yönlendirici url kaldıralım. bunldan sonra adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek olacaktır. Bunun için aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıda konu başlıklarını tarayıcınıza göre uyguladık’dan sonra son olarak tarayıcı Ana Sayfalarını google veya bir başka siteye ayarlayalım.

Arama Tags & Etiket ; 

go hd kurtulma , go hd virüs kaldırma , go hd nasıl kurtulur , go hd nasıl silinir , go hd temizle , go hd virüs sil

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

GO HD virüsü nasıl kaldırılır? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Yardım için teşekkür ederim o kadar şey yapmama rağmen virüs gitmemişti ama o program sayesinde gitti.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın