Sponsorlu Bağlantılar

Telefonum’da Casus Yazılım Var mı & Nasıl Anlarım ?

27.847 views
Sponsorlu Bağlantılar

Akıllara takılan hep bu soru olmuştur acaba benim Akıllı telefonum’da casus yazılım var mı ? biri beni gözetliyor mu , biri benim takip ediyor mu ? Akıllı cihazların çıkması ile uygulamaların kullanılması’da çoğaldı . Bu uygulamalar arasında işimize yarayan veya yaramayan bir çok uygulamalar İnternet üzerinde bulabilirsiniz.

Bu uygulamalar faydalı olduğu kadar zararlı yazılımlarda içermektedir. Bu yüzden İnternet üzerinden gelişi güzel uygulamaları cihazlarımıza yükleyip kullanmayalım. Şimdi Akıllı Cihazlarımız’da Casus yazılım olup olmadığını nasıl anlarız ?

smartphone spy software - casus yazılım

Bu gibi casus yazılımlar devamlı arka plan’da çalıştıkları için kişisel bilgilerinizi , telefon rehberinizi, notlarınızı karşı tarafa göndermek için çalışırlar. O yüzden aşağıdaki adımlara Dikkat ederek gözlemlemek gerekir.

* Telefon ve Tablet gibi Cihazlarınızı iyi gözlemleyin , Pil’i Şarjı Fazla tüketmeye başladı mı ? Bu casus ( ajan ) yazılımlar arka planda sürekli çalıştıkları için batarya çabuk tüketirler.

* Casus yazılımlar ses kayıtlarını tutup karşı tarafa gönderebilecekleri için telefon görüşmelerinde sesler karışabilir , arka plandan ses gelebilir , eko’lu ( yankılı ) sesler duyabilirsiniz.

* Telefon’dan smsler göndere bilir ve garip karışık karakterli smsler gelebilir .

* Cihazlarınız kendiliğinden yeniden başlayabilir .

Genel Bu durumlardan Root yapılmış Adroid Cihazlar , ve Jailbreak yapılmış İphone telefonlar etkilenir .

İphone’umu Bul ; bir casus yazılım olabilir mi ? bu özellik tablet ve telefonun nerede olduğunu göstermektedir. eğer apple ıd biliyorsanız ve bu cihazda İnternet bağlantısı varsa nerede olduğu görebilir eğer bu bilgiler bir başkasının eline geçerse sizi adım adım takip edebilir.

Casus Yazılımların Karşı Tarafa Gönderdiği Bilgiler ;

Sms Bilgilerini , Arama Kayıt bilgilerini , e-posta bilgilerini , fotoğraf ve videolarınızı , Whatsapp , Facebook , Viber , Skype gibi kayıtlarınızı , Telefon Rehberinizi , Telefon Ses kayıtlarını

Arama Tags & Etiket ;

telefonda casus program var mı , akıllı cihaz’da casus yazılım var mı ? casus olup olmadığını nasıl anlarım , casus yazılım olduğunu nasıl anlarım , takip programı olduğunu nasıl anlarım , iphone casus yazılım , android casus yazılım , spy iphone

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Telefonum’da Casus Yazılım Var mı & Nasıl Anlarım ? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. benim telefonumda ihpne 6 ve bi ara telefonda görüşürken telefon aniden kapadı ve telefon kitlendi ne kapatabiliyorum nede kilitleyebiliyorum telefonu hiç bişey yapamadım sonrada düzeldi 1 dakika sonra falan birde mailime en son hangi cihaz girmiş diye bakayım dedim 3 tane cihaz gözüküyor 3’üde iphone 6 yazıyor ve girdiğimde 3 üde aktif oluyor erişimi kaldır dediğimde 3 ündende çıkış yapıyor var mı bir çözümü bunun nasıl kurtulabilirim ve varsa telefonumda casus hangi programla görebilirim

  2. telefon casus yazılım nasıl anlaşılır konusunda anladığım şu telefona harici yüklenen üçüncü parti uygulamalar, yazılımlarla bulaşmakta öyle mi?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın