Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} searchzillions.com yönlendirme sayfasını kaldırma

655 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda Mozilla – Explorer – Chrome ve Yandex gibi tarayıcılara , bilgisayarımıza yüklediğimiz ücretsiz yazılımlar veya deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkileyen ve sizi zorla Searchzillions.com gibi ve buna benzer sahte arama motorlarına yönlendiren tarayıcı hijacker nasıl temizlenir bunun hakkında bilgi vereceğim.

Searchzillions.com Nasıl Kurtulur?

1-ADIM  

tarayıcılarımızı gasp eden bu arama motoru Searchzillions.com kaldırmak için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Searchzillions.com silmek için kullanacağız uygulama metot aynıdır. sadece video izleyerek aramasayfam yerine Searchzillions.com yazarak kayıt defterini temizlemek olacaktır.

2-ADIM ;

ikinci adım bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurup bilgisayarımızın kayıt defterindeki zararlı kodları temizlemek olacaktır.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarımızda genel bir tarama yaptıktan sonra bilgisayarımızın kayıt defterini temizleyecek ve bilgisayar yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayarda silinen dosyalar hakkında size rapor verecektir.

adw

Daha sonra bilgisayarımızın tarayıcı  özelliklerine giriyoruz ve hedef kısmındaki url uzantılarını kaldıracağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde gördüğünüz gibi hedef kısmındaki http://www. searchzillions.com uzantılarını tüm tarayıcılardan siliyoruz.

Diğer adım sağlam olsun diyerek tarayıcılarımızı fabrika ayarlarına geri getirelim bunun için aşağıdaki konu başlıklarını inceleyebiliriz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Tarayıcıları resetledikten sonra son adım ise web browser ana sayfalarını Google veya bir başka siteye ayarlayınız. Hayırlı olsun artık bundan sonra searchzillions.com kurtulmuş olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın