Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} search.top-arama.com nasıl kaldırılır?

400 views
Sponsorlu Bağlantılar

search.top-arama.com ve buna benzer tarayıcı gasbı bilgisayarınıza indirdiğiniz ücretsiz veya demo yazılımları bilinçsiz bir şekilde yüklediğinizde bulaşır ve direk olarak tarayıcıları etkiler , tarayıcı etkilediğinde sizi search.top-arama.com sayfasına yönlendirirler böylece bu sayfayı zoraki kullanmış olursunuz. Hijackers veya tarayıcı gasbı olarak diyebiliriz Nasıl Silinir diyeceksiniz hemen bu konuda aşağıdaki adımları uygularsanız search.top-arama.com temizlemiş olacağız.
1-ADIM ;

‘search.top-arama.com’ kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile ‘search.top-arama.com’ temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi hedef uzantılar bölümünde http://www.’search.top-arama.com’ uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer adım tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Arama Tags & Etiket ;

‘search.top-arama.com’ nasıl silinir , ‘search.top-arama.com’ nasıl temizlenir , ‘search.top-arama.com’ temizleme , remove ‘search.top-arama.com’ remove trojen virüs

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın