Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Esc Tuşu Çalışmıyor Sorunu

11.362 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni aldığınız Laptop veya Masaüstü ( Desktop ) bilgisayar’da kullandığınız klavye tuşu olan Esc çalışmadığı için sorunlar alınabilir . Esc Tuş sorunu genel’de yazılımsal veya donatım sorunu olabilir . Donanım olarak nasıl bir sorun alınabilir ?

Klavye üzerine dökeceğiniz sıvı maddeler sonucu bazı tuş takımlarının çalışmadığı için istediğiniz tuş görev yapamaz hale gelir ve Klavye Tuş sorunu yaşanır.

Bununla birlikte Yazılımsal olarak nasıl sorun olabilir ? bilgisayarınıza yüklediğiniz bir program klavye üzerinde bazı tuşların fonksiyon özelliklerini değiştirebilir .

Siz o program’dan çıkmak için Esc tuşu basmanız gerekirken Ctrl + Esc gibi çift tuş kullanabilir tek esc tuşu iş görmeyebilir . Bunun için kullandığınız program özelliklerini kontrol ediniz veya diğer programlar ile tekrar kontrol ediniz.

Bazı form sitelerinde Fotoshop kullananlar için bu sorun yaşandığı söylenmektedir , bu ise tamamen yazılımsal olduğu için programı kapattığınız’da sorun çözülmüş olacaktır.

Dizüstü bilgisayarın klavye takımında kullanılan Fn tuşu kullanıldığında bazı tuşların özellikleri değişmektedir. O yüzden tekrar bu FN tuş takımını basılı olup olmadığın kontrol ediniz.

Arama Tags & Etiket ;

Ecs Tuşu Hatası , Esc Tuşu basmıyor , esc tuşu çalışmıyor , esc neden çalışmıyor , esc düğmesi çalışmıyor , esc düğmesi nasıl düzelir

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} Esc Tuşu Çalışmıyor Sorunu (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın