Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} search.orbitum.com sayfası nasıl silinir?

1.479 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızda gelişi güzel yüklenen programlar aracılığı ile bulaşan ve Chrome , Yandex , Explorer , Mozilla gibi tarayıcıları etkileyen bu arama motorları aslında birer hijackers yani tarayıcı gasbıdır.

search.orbitum.com ve buna benzer bir çok arama motorları mevcuttur. Bunları tarayıcıları kullanmaya başladıkça sizi search.orbitum.com sayfasını kullanmaya zorlamak için yönlendirirler şimdi bu arama motorları can sıkıcı bir hal aldığı için bunu kaldırmak gerekir ? search.orbitum.com nasıl temizlenir bunun için aşağıdaki adımlar size yardımcı olacaktır.
1-ADIM ;

search.orbitum.com kurtulmak için daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video ile aynı metot ile search.orbitum.com temizlemek için kullanacağız. Kayıt defterinden temizlemek için video izleyerek aynen uygulayalım.

2-ADIM ;

Diğer uygulama adımlarımız Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyerek Temizleyeceğiz . Bu program ile bilgisayarımızda kayıt defterine yerleşmiş zararlı kodları temizleyeceğiz.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ?

Bilgisayarımızdan bu zararlı kodları sildikten sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir rapor olarak silinen dosyaları verecektir.

adw

Bilgisayarımızda Yandex – Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve hedef kısmındaki uzantıları sileceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef uzantılar bölümünde http://search.orbitum.com uzantıyı tüm tarayıcı’dan siliyoruz .

Diğer Adım Tarayıcıları eski fabrika ayarlarına geri getirmek yani sıfırlamak bunun için aşağıdaki konu başlıklarını tarayıcınıza göre incelemek olacaktır.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Yandex Nasıl resetlenir Buradan

Yukarıdaki konu başlıklarını inceledikten sonra son adım olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlamak olacaktır. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın