Sponsorlu Bağlantılar

Windows image backup ne işe yarar? nasıl alınır?

4.120 views
Sponsorlu Bağlantılar

Windows image backup Nedir & Ne işe yarar ? Bilgisayar konusuna aşina olanlar için  bunu tercüme etmeden bilecekleri  bir kelime Windows görüntü yedekleme olarak diyebiliriz. Yani kullanmış olduğunuz işletim sisteminin görüntüsünü alarak başına bir iş geldiğinde bu yedekle geri eski sisteme geri getirebiliriz.

Bu sistem görüntüsü yedeğini aldığınızda bilgisayarınızdaki tüm dosyaları geri yüklemiş olursunuz.

Windows image backup ” yani sistem görüntüsü nasıl alınır ” bunun için Başlat >> Denetim Masası >> Yedekleme ve Geri yükleme adımları takip edebiliriz. Windows 8 ve Windows 10 ‘da Görünen arayüzü Windows 7 Dosya kurtarma şeklinde görebilirsiniz.

Windows İmage Nasıl Oluşturulur ve Ayarlanır ;

İlk önce Sistem görüntüsü almamız gerekecektir. Bunun için Ayarları etkinleştirmek gerekecektir. Bu konuda sizler için hazırladığım sistem görüntüsü nasıl alınır ve sistem yedeği geri nasıl yüklenir bununla ilgili video izleyebilirsiniz.

Yedekleme Ayarlarını haftalık , Aylık ve ayın belirli gün ve saatine göre ayarlayarak yedeğinizi alabilirsiniz. oluşacak yedek dosyası “WindowsImageBackup” dosyasıdır bu dosya zamanla diskinizi dolduracağını unutmayın.

Arama Tags & Etiket ;

sistem görüntü nasıl oluşturulur Windows 10 , Windows 8 sistem görüntüsü alma , Windows İmage Backup , Windows 7 imaj dosyası oluşturma , Windows İmage backup ayarını kapatma

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın